Anasayfa / Adıyaman / “Kılınç, Adıyaman’ı daha ileriye götürecek”

“Kılınç, Adıyaman’ı daha ileriye götürecek”

AK Parti belediye başkan adaylarını tanıttı

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu “Bir makama geldiysek gideceğiz, eğer bırakacağımız makamlar menfaatse zorumuza gider ama biz bu memleketi düşünüyoruz.  Bu ülkeyi düşünüyorsak bayrak yarışında bayrağı bizden teslim alacak arkadaşa sadece destek ve dua ederiz. Çok şükür Allah’a benden daha iyi bir aday ortaya çıktı. Bu da Süleyman Kılınç kardeşimdi. İnşallah Süleyman Kılınç kardeşimde Adıyaman çok daha ilerleredoğru ilerleyecek” şeklinde konuştu.

AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı, belediye başkan adaylarını tanıttı. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde AK Parti halkın karşısına şu isimlerle çıkıyor; Adıyaman Belediye Başkan Adayı Dr.Süleyman Kılınç, Kahta Belediye Başkan Adayı Eczacı Engin Akel,Gerger Belediye Başkan Adayı Erkan Aksoy, Samsat Belediye Başkan Adayı Halil Fırat, Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Yusuf Özdemir, Sincik Belediye Başkan Adayı Mehmet Korkut, Besni Belediye Başkan Adayı Eyüp Mehmet Emre, Çelikhan Belediye Başkan Adayı Mustafa Bulut, Tut Belediye Başkan Adayı Ercan Öncebe.

Aday Tanıtımına Yoğun Katılım

Türkiye Petrolleri Kültür Merkezinde gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısına eski Gümrük ve Ticaret Bakanı ve mevcut AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti Adıyaman Milletvekillerinden Ahmet Aydın, İbrahim Halil Fırat, Yakup Taş,Muhammed Fatih Toprak, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Adıyaman Belediye Başkan Adayı Süleyman Kılınç, ilçe ve belde belediye başkan adaylarının yanı sıra partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, “Recep Tayyip Erdoğan hepimize bir yol açtı. Hamdolsun en sıkıntılı günlerde dik oldu, umut oldu.İktidar olarak son yıllarda hakkımızda bir sürü dedikodular, yalan, yanlış sözler edilebilir ama biz bu davanın öncüleri, biz bu davanın sahipleri hep birlikte umut verirsek, umut olursak ve hiçbir zaman umutsuzluk vermeyen liderimizi takip etmeliyiz. En sıkıntılı anlarda bile kefen sözünü hakkı ile söyleyen gerekirse kefenimizi giymişiz diyerek bize her noktada önder olan Recep Tayyip Erdoğan liderimizi takip ederek umutsuzluğu gömeceğiz. Hep birlikte bu yeni seçimi de Allah’ın izniyle lider olarak birinci parti olarak çıkacağız. Bu noktada Adıyaman’dan liderlik istendi ve ben Adıyaman’da hemşerilerimdenrekor istiyorum, bu seçimde hep birlikte rekora gideceğiz” dedi.

Daha sonra konuşan Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise, “Bu güzel günde bizi bir araya getiren Allah’a şükürler olsun.  Bugüne kadar beni çeşitli görevlere layık gören kurucu il başkanlığı, milletvekilliği, yüksek seçim kurulu temsilciliği en son olarak Adıyaman Belediye başkanlığına layık gören Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz teşekkürlerimi minnetlerimi arz ediyorum. Doğduk ve öleceğiz. Bir makama geldiysek gideceğiz, eğer bırakacağımız makamlar menfaatse zorumuza gider ama biz bu memleketi düşünüyoruz.  Bu ülkeyi düşünüyorsak bayrak yarışında bayrağı bizden teslim alacak arkadaşa sadece destek ve dua ederiz. Baştan beri bu görevde kalıcı olmayacağımın bilincindeydim. İl koordinasyon kurulunda ben yaptığım konuşmada da benden daha iyisini bulursanız adayımız Hüsrev Kutlu derseniz vebal altındasınız demiştim. Çok şükür Allah’a benden daha iyi bir aday ortaya çıktı. Bu da Süleyman Kılınç kardeşimdi. İnşallah Süleyman Kılınç kardeşimde Adıyaman çok daha ilerlere doğru ilerleyecek” şeklinde konuştu.

Diğer Partiler Bizim Ayırdığımız Iskartaları Kendilerine Başkan Adayı Yapmış

AK Parti’den ayrılanların anasından doğduğuna pişman olacağını, diğer partilerin AK Parti’den ayırtılan ıskartaları başkan adayı gösterildiğini belirten Başkan Hüsrev Kutlu, “Bu seçimlerde sandıklar AK Parti ve Süleyman Kılınç ile patlayacaktır. Bugün bizlerden yolunu ayıranlar da anasından doğduğuna pişman olacaktır. Diğer partiler kendi içlerinden aday bulamadıkları için bizden ıskartaya ayırtılanları yeniden pişirip huzurumuza getirdiler. Burada gerçek bir parti var, gerçek bir aday var. Allah’ın izniyle merkezde, 8 ilçede ve beldelerde de bu seçimi alacağız” cümlelerini vurguladı.

Belediyecilik gönül işidir

AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Süleyman Kılınç, belediyecilik cumhurbaşkanın çizdiği yol üzerinden harekete edip, belediyeciliğin sadece yol, su, çöp gibi hizmetlerden ibaret olmadığı bilinciyle harekete edeceklerini söyledi.

Başkan Adayı Kılınç, “Belediyecilik gönül işidir, gönüllere girmek işidir. Bu anlamda hem hizmet edecek, hem sosyal projeler üreteceğiz, öncelikli gruplar dediğimiz engelli vatandaşlarımıza, hanımefendilere ve gençlerimize yönelik ciddi projelerimiz var. Üreten toplum olmak zorundayız. Yeşil alanlar, millet bahçeleri, millet kıraathaneleri yapmak için projelerimizi hayata geçireceğiz. Bunları yaparken de bir yandan gönüllere girmeye çalışacağız. Hizmetle beraber sosyal projelerle beraber gönülleri fethedip, hep birlikte Adıyaman’ınız için gayret sarf edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Adıyaman Milletvekillerinden Yakup Taş ise konuşmasında, “Adıyaman’a, ilçelerine ve beldelerine daha iyi hizmet yapmak için birbirinden kıymetli arkadaşlarımız aday oldular. Genel merkezimiz mevcut arkadaşlarımızı takdir etti. Bizlere düşen bu arkadaşlarımız için canla ve başla çalışmaktır. Yapmamız gereken her zaman olduğu gibi Adıyaman’ı ilk sıralara yukarılara taşımaktır” sözlerini söyledi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammet Fatih Toprak ise, bütün belediye başkan adaylarını tebrik ederek seçimlerde yine Adıyaman’da ve Türkiye’de rekora ulaşmak için çalışmalara ara vermeden devam edilmesi gerektiğini belirtti.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Halil Fırat, “Önce memleket dediğimiz bu gönül yolculuğunda bugün il geneli adaylarımızı tanıtıyoruz. Genel merkezimizin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde merkez ilçe, belde belediye başkan adaylarımızı tanıtıp yolumuza devam edeceğiz. Belediye başkanlığı için birçok arkadaşımız başvuru yaptı. Bu arkadaşlarımızın tek amacı vardı görev alıp bu memlekete, aziz millete hizmet etmekti.  Adaylar belirlendi ancak aday olan olamayan bütün kardeşlerimiz birlik ve beraberlik içerisinde, kol kola çalışmalarımıza devam edeceğiz. 31 Mart tarihinde de Adıyaman olarak yeni bir destan yazıp, hem yerelde hem de merkezi hükumet anlamında aziz milletimize hizmet edeceğiz. Bu vesileyle belediye başkan adaylarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Bu bir bayrak yarışıdır

Bütün adayları tebrik ederek konuşan AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Geçmişte olduğu gibi birbirlerinin yerine geldik ve bu bayrak yarışında birileri de bu bayrağı bizden devralacak.  Bu bayrağı alabilir de bu başarısızlıktır yapamıyor anlamına gelmiyor. Bu nasip işidir. Hepimiz bu işe başlarken haktan hayırlısı demedik mi, hakkın nasibi rızası olmazsa halk ne yapabilir ki. Eğer hak nasip etmemişse dünya alemde istese o iş olmaz. Bizler Adıyaman ile her zaman gurur duyduk, ilçelerimiz ile beraber. Alnımız açık bir şekilde her seçimde Ankara’ya gönderdiniz. Burada belediye başkanları oturttunuz. Hamdolsun biz sadece makam için gelmedik dedik ya biz hizmet için buralardayız. Alnımız açık Adıyaman’ın dünüyle, bugünüyle arasında koskocaman bir hizmet farkı var ama bizler Adıyaman’ın daha fazla hizmeti hak ettiğini sürekli vurguluyoruz. Hizmette sınır yoktur. Kalitede sınır yoktur. Bizler bu hizmetler üzerine çok daha fazlasını yeni dönemde yapalım diye varız” şeklinde konuştu.

AK Parti Siyaseti, hizmet siyasetidir

Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı ve mevcut AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi ise bütün adaylara başarılar dileyerek, “Adıyaman gönül coğrafyamızda önemli bir yere sahiptir. Adıyaman sahabelerin, imanın ve aşkın diyarıdır. Biliyorum ki, Adıyaman insanı çalışkan ve üretkendir. 31 Mart seçimlerinde de Adıyamanlı hemşerilerim bir kez daha kendine, tarihine ve asaletine yakışanı yapacaktır.

  AK Parti siyaseti hizmet siyasetidir. En başından beri biz milletimize efendilik taslamaya değil, hizmetkar olmaya geldik dedik ve 16 yılda da bunu gösterdik.

  Adıyaman’a hizmete yeniden talibiz. Bunun için 31 Mart’ta sizlerden hizmet için, yatırım için, proje için, güçlü bir Türkiye için bir kez daha destek istiyoruz.

  Cumhur ittifakı çatısı altında Milliyetçi Hareket Partisi ile yaptığımız işbirliği, 31 Mart akşamı sizlerin desteğiyle inşallah zaferle bu yoldan çıkacaktır.

  AK Parti kadroları olarak bizler, siyasette, hizmette ve belediyecilikte çığır açmış bir liderin arkasında hizmet ediyoruz.

Liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan belediyecilikte çığır açmıştır.

Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliği, kaynak tüketen değil kaynak üreten, hırsla değil azimle çalışan, insanı hor gören değil insanı baş tacı kılıp, gönüllere dokunan bir belediyeciliktir.

  Önümüze koyduğumuz 2023, 2053 ve 2071 hedefleriyle sadece bugünün şehirlerine, bugünün insanına, bugünün Türkiye’sine karşı sorumlu değiliz. Geleceği inşa etmenin de sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz.

  AK Parti olarak sosyal ve kültürel belediyecilikte yeni bir devir açtık. Yenilikçi, modern bir anlayışla şehirlerimize vizyon kattık.

  AK Parti demokrasinin yerelde başladığına inanmış bunu ilke edinmiştir. Yerelden yola çıkarak geneli kucaklayan bir anlayış sergileyerek yolumuza devam ettik.

S orunlara çözüm getirme, vizyon oluşturma anlamında hiçbir siyasi parti AK Parti ile aynı kulvarda yarışamaz.

  Bu anlayışla dün olduğu gibi bugün de çevreyi koruyan, değer üreten,  kültürüyle, sanatıyla ve tarihiyle dünya ile yarışan şehirler için var gücümüzle koşturacağız.

Adıyaman’ın bölgesinde ve Türkiye’de parlayan bir yıldız olması için hizmetlerimizin üzerine yenilerini koyarak çalışacağız.

Adıyaman’ı marka şehir haline getirmek için, bir dünya şehri olması için, dünya ile rekabet etmesi için kararlılıkla çalışacağız” diye konuştu.

AK Partinin bütün adayları tamam

Yapılan konuşmaların ardından Adıyaman Belediye Başkan Adayı Süleyman Kılınç, Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, Gerger Belediye Başkan Adayı Erkan Aksoy, Samsat Belediye Başkan Adayı Halil Fırat, Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Yusuf Özdemir, Sincik Belediye Başkan Adayı Mehmet Korkut, Besni Belediye Başkan Adayı Eyüp Mehmet Emre, Çelikhan Belediye Başkan Adayı Mustafa Bulut, Tut Belediye Başkan Adayı Ercan Öncebe, Balkar Belediye Başkan Adayı Orhan Orhan, Belören Belediye Başkan Adayı Mahmut Turan, Kesmetepe Belediye Başkan Adayı Mehmet Yıldırım,  Harmanlı Belediye Başkan Adayı Ali Azık, Suvarlı Belediye Başkan Adayı Mehmet Korkmaz, Çakırhöyük Belediye Başkan Adayı Hasan Özdemir, Şambayat Belediye Başkan Adayı Kemal Uysal, Köseceli Belediye Başkan Adayı Oktay  Durgut, Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Bekir Söylemez, İnlice Belediye Başkan Adayı Mehmet Yakan, Bölükyayla Belediye Başkan Adayı Ramazan Yavuz, Akıncılar Belediye Başkan Adayı İsmet Çetinkaya, Kömür Belediye Başkan Adayı Ali Gündüz ve Yaylakonak Belediye Başkan Adayı Hasan Karakaya tanıtıldı

Bu Habere de Bakın

Başkanlar İstanbul seçimlerini değerlendirdi

Adıyaman belediye Başkanı Süleyman Kılınç’ın da katıldığı programda, başkanlar, TRT Kurdi canlı yayınında İstanbul Büyükşehir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir