Adıyaman

Kılıçdaroğlu’na Terör Saldırısı

CHP Konvoyuna Artvin’de teröristler ateş açtı

Kılıçdaroğlu’na Terör Saldırısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna Artvin’in Ardanuç İlçesi yakınlarında ateş açıldı. CHP Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna bölücü terör örgütü PKK tarafından yapılan saldırıya sert tepki gösterdi.
Artvin’e gitmek üzere yola çıkan CHP konvoyu, Ardanuç İlçesi yakınlarına geldiğinde, konvoya ateş açıldı. Kılıçdaroğlu’nun korumaları hemen harekete geçerek karşılık verdi. Güvenlik güçleri ateş açanların yakalanması için çalışma başlattı.
Kılıçdaroğlu, konvoyuna ateş açılmasının ardından, Artvin Valisi Muhterem İnce ile telefon görüşmesi yaptı. Kılıçdaroğlu, bu görüşmenin ardından, Artvin programını iptal etti.
Kılıçdaroğlu ve konvoyundakiler, ardından jammer ve zırhlı araçlar eşliğinde Şavşat İlçesi’ne döndü.MANŞET Kılıçdaroğlu'na Terör Saldırısı (2)
PKK’lı teröristlerin açtığı ilk ateşte, konvoyun güvenliğini sağlamakla görevli jandarma aracında bulunan henüz kimlikleri öğrenilemeyen 2 astsubay hafif, sürücü er ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan 3 askerden jandarma er, tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.
Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle bir süre devam eden çatışma süresince korumaları Kemal Kılıçdaroğlu’nu güvenlik çemberine aldı.
CHP konvoyu bir süre çatışmanın bitmesini beklerken Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin Valisi Muhterem İnce ile yaptığı görüşmenin ardından Şavşat’a dönme kararı aldı. Sıkı güvenlik önlemleri altında Karayolları 102’nci Şube binasına getirilen Kemal Kılıçdaroğlu, burada televizyon kanallarına bağlanarak açıklama yaptı.
Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk televizyonuna saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Benim açımdan bir sorun yok. Çatışma bölgesinden güvenlik güçleri çıkardılar. Karayolları binasındayım. Herhangi bir sorunumuz yok. Gerekli güvenlik önlemleri alınmış durumda. Çatışmanın olduğu bir alanda sanırım olumsuz bir tablo yaşadık. Güvenlik güçleri süratle önlemlerini aldılar, bizi o alandan çıkardılar. Benim açımdan kaygı yok. Umarım güvenlik güçleri açısından da bir can kaybı olmaz.” dedi.
Kemal Kılıçdaroğlu, bir süre Karayolları binasında kalıp, durum değerlendirmesi yaptıktan sonra zırhlı araçla sıkı güvenlik önlemleri altında Şavşat’a döndü.
Kemal Kılıçdaroğlu, Şavşat Kaymakamlığı binasına geçti ve burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile görüştü.

Genel Başkanımıza Yapılan Saldırı, Her Bir Üyemize Yapılmıştır
CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna bölücü terör örgütü PKK tarafından yapılan saldırıya sert tepki gösterdi.
Çavuş, yaptığı açıklamada, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna yapılan saldırının her bir CHP üyesine yapıldığını söyledi.
Bildikleri doğru yolda genel başkanının liderliğinde durmadan yürümeye devam edeceklerini vurgulayan Çavuş, şunları kaydetti:
“Baskılar, tehditler, bizi yıldırılmaz, ayrıca ana muhalefet partisi liderinin yol güzergahında güvenlik zafiyeti kabul edilemez. Bunu tesadüfü bir saldırı olarak değerlendirmek, en az saldırı kadar tehtidkardır. Ana muhalefet partisinin liderinin oraya gideceği, o güzergahtan geçeceği belliyken, terör gruplarının bunun dışında bir saldırı planladıkları söylemi inandırıcı değildir. Türkiye’nin içinden geçtiği bu süreçte, bu saldırı manidardır.
Ayrıca 12 milyona yakın oy almış ana muhalefet partisi genel başkanının geçeceği güzergahım bu derece saldırıya açık olması, sıradan yurttaşın güvenliğinin hangi noktada olduğunun göstergesidir. Saldırı planlı ve amacı beli bir saldırı gibi durmaktadır. Terör belasından ülkemizin kurtulması hayati önem taşımaktadır. Fakatsız, amasız her türlü terör tehdidine dur demek hepimizin ortak amacı olmalıdır. Saldırıyı yapanları, planlayanları şiddetle, nefretle kınıyorum” şeklinde konuştu.(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu