Adıyaman

Kentsel Dönüşüm İçin Kollar Sıvandı

Kentsel Dönüşüm İçin Kollar Sıvandı

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yetkiyi alan Adıyaman Belediyesi,Mara ve Musalla Mahallelerindeki kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırmak için kolları sıvadı.

Bakanlar Kurulu tarafından Adıyaman’dariskli alan kabul edilen Musalla ve Mara Mahallelerindeki toplam 41 hektarlık alandagerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırmak için kolları sıvayan Adıyaman Belediyesi teknik ekipleri, konunun uzmanı firmalarla görüşmelere başladı.

Kentsel-Donusum-Icin-Kollar-Sivandi-(2)Çevre ve Şehircilik Bakanlığıtarafından geçtiğimiz hafta verilen yetki ile sorumlulukları belirlenen Adıyaman Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar kapsamında il içinden ve il dışından büyük firmaları davet eden komisyon, firma yetkililerindenyürütülecek çalışmalarla ilgili brifingler aldı. Adıyaman Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına, Belediye Başkan Yardımcıları M. Sait Kutlu ile Ahmet Vechi Yüksek, Belediye Meclis Üyeleri Muhittin Büyük ile F. Bülent Kaplan, İmar ve Şehircilik Müdürü M. Salih Alkayış ile İmar Müdürlüğünde görevli mühendis ve teknik ekip katıldı.

Toplantı sonunda bir açıklama yapan Adıyaman Belediyesi Başkan Yardımcısı A. Vechi Yüksek, amaçlarının Adıyaman’da başlatılacak olan kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlı ve faydalı bir şekilde sürdürülebilmesi olduğunudile getirerek, bunun için konunun uzmanı firmalarla sürekli görüş alışverişi içerisinde olduklarını söyledi. Yüksek, firmalarla görüşmelerin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı