Adıyaman

Kentsel Dönüşüm Alanı İncelendi

Kentsel Dönüşüm Alanı İncelendi

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı ile Daire Başkanı, Adıyaman’a nefes aldıracak proje olan kentsel dönüşüm çalışmalarının yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

Bakanlar Kurulu tarafından alınan karar ile Adıyaman’da uygulamaya konulacak olan kentsel dönüşüm projesinde gelinen noktayı Adıyamanlı idarecilerle görüşmek üzere ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hikmet Haspolatlı ile Daire Başkanı Zeynep Afşeören, Adıyaman Belediyesi yetkilileriyle kentsel dönüşüm alanını inceledi.

Mara ve Musalla Mahallelerini kapsayan 41 hektarlık alanda uygulanacak olan kentsel dönüşüm alanını Adıyaman Kalesinden inceleyen Bakanlık yetkililerine Adıyaman Belediye Başkan Yardımcıları Sait Kutlu ile Ahmet Vechi Yüksek, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Onhan, Adıyaman Belediyesi Meclis Üyesi Muhittin Büyük ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Şube Müdürü Kemal Takmaz eşlik etti.

Alan hakkında Bakanlık yetkililerine bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Vechi Yüksek, projenin tamamlanması ile Adıyaman’ın önemli bir eksiğinin giderileceğini söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hikmet Haspolatlı ise Adıyamanlı yöneticilerin kentsel dönüşüm projesi için oldukça hevesli olduğunu ve bunun kendileri için çok önemli olduğunu dile getirerek, “Adıyamanlıların da desteği ile kentsel dönüşüm projesi Adıyaman’da güvenli bir şekilde tamamlanacaktır” şeklinde konuştu.

Daire Başkanı Ayşe Afşeören ise yaptığı açıklamada, kentsel dönüşümün çok meşakkatli bir çalışma olduğuna dikkat çekerek, Adıyaman Belediyesi’nin ve Adıyamanlıların bu işin üstesinden geleceğine inandığını söyledi. İnceleme sonunda heyet fikir alışverişinde bulundu.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu