Adıyaman

“Kentin sorunları çözülmeyecek gibi değil”

Gazetemizin Kuruluş Yıldönümünü Kutladık

“Kentin sorunları çözülmeyecek gibi değil”

 

Güne Bakış Gazetemizin kuruluşunun 13’üncüyıldönümü nedeniyle Gazetemiz Sahibi Muystafa Yücekaya tarafından bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper, gazetemiz yazarları, çalışanları ve gazetemize emeği geçenler katıldı.

Etkinliğe katılan Vali Abdullah Erin, Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu ve Emniyet Müdürü Metin Alper duygularını paylaştı.

Vali Abdullah Erin, “Öncelikle Güne Bakış Gazetesi çalışanlarını kutluyorum. Tarafsız bağımsız, yayıncılık anlayışını temel prensip olarak edinen Adıyaman’ımızdaki önde gelen gazetelerimizden bir tanesi. 12 yıl bu çizgiyi koruyabilmiş olmak, bu kadro ile buraya getirebilmiş olmak büyük bir başarı. Bundan sonrada daha nice 12-13 yıllar diliyoruz inşallah, aynı çizgide, milletin hizmetinde, milletin faydasına olabilecek konularda gerekli duyarlılığı bundan sonrada göstereceklerine inanıyorum başarılar diliyorum.” dedi.

Vali Abdullah Erin, “Adıyaman göreve geldiğiniz zaman ilk gözünüze çarpan eksiklik ne oldu?” sorusuna şöyle cevap verdi, “Adıyaman, Güneydoğuda yer alan en güzel illerimizden bir tanesi. Buraya geldikten hemen sonra 15 Temmuzla karşı karşıya kaldık. 15 Temmuzda Adıyaman’ın küçüğünden büyüğüne, gencinden yaşlısına herkesin devletin yanında, cumhurbaşkanın yanında, bayrağın ve millet iradesinin yanında, bütün milletimizin tek vücut olabildiğini bir kez daha gördük.” dedi.

Vali Erin, “Bu alt yapı yatırımları anlamında Güneydoğunun karşı karşıya kaldığı, geçmişte yaşanan ihmallerin Adıyaman’ı da etkilemiş ama son 14-15 yıldır bu açığı kapatma yolunda büyük adımlar atıldı. Bu birliktelik devam ettiği, korunduğu sürece buna benzer sorunların kalmayacağına * inanıyoruz. Gördüğüm en güçlü şehir, farklılıklarına rağmen zor dönemlerde bir araya SONY DSCgelebilen çok güzel bir insanı var Adıyaman’ın. Güneydoğu illeri içerisinde şehirleşme anlamında en önde gelen şehirlerimizden bir tanesi. Eksiklikler var tabi ki. Giderilmeyecek eksiklikler değil. Mesela Ulaştırma Bakanımız buradaydı biliyorsunuz. Daha önce milletvekillerimizle ve başkanımızla beraber sayın bakanımızı ziyaret ettik ve bu kuzey çevre yolunu bir an önce yapılması gerekiyor. Bir çevre yolunun olmaması, çok fazla araca sahip olmakla birlikte Adıyaman’ın ana arterlerinde yolun tıkanıyor olması Adıyaman’ımıza yakışmayan bir durum. Ama bu çevre yolunun yapılması ile birlikte bu sıkıntının da atlatılacağını ümit ediyoruz.” dedi.

Görev süresi bittiğinde, Adıyaman’da bırakmak istediği bir eser ne olurdu sorusuna da Vali Erin şöyle cevap verdi; “Öyle somut şu şunu yapacağız demiyorum. Özellikle kırsal kesimdeki vatandaşlarımızın daha alt yapısı tamamen tamamlanmış, daha müreffeh köylerde yaşamalarını arzu ediyoruz. Şehir içerisinde öncellikli olarak belediye başkanımızın görev alanına giriyor fakat el birliği ile daha güzel ve modern bir şehir birlikte yapacağız. Eksikler var, eksikliklerden ziyade bunların tamamlanamayacak eksikleri olamadığını söylüyoruz. Zaman içerisinde bunları göreceğiz. Organize sanayi bölgelerinde, mermer inşaat bölgesinde, gençlerinde boş zamanlarını geçirebileceği modern alanlarda, şehir içi trafiğin yeniden düzenlenmesinden, kültür merkezlerin artışından, üretim alanlarının arttığı, ihracatın arttığı bir il haline gelmesi gerekiyor. Bunun bir bütünlük içerisinde yapmak gerekiyor. Çok teşekkürler tekrar başarılar diliyorum” dedi.

 

Wanted Manşeti Unutulmamış!

Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, “Güne Bakış Gazetemiz, en istikrarlı şekilde, düzgün çıkan bir gazetemiz olarak 12 yılını tamamladı ve 13. yılına giriyor. Bu 12 yıllık süre zarfındada kısmen ben milletvekili olarak yayını takip ettim, kısmen belediye başkanı olarak yayın politikalarını takip ediyorum.  Bazen bizi eleştiriyor, bazen teşvik ediyor, teşekkür ediyor ama hiçbir zaman art niyetli olarak görmedik. Her zaman tarafsız bir şekilde yayın yapmaya devam ediyor. Hatta bir ara sık sık Ankara’ya gittiğimde ‘Wanted’ diye manşet atılmıştı. O günde tatlı bir eleştiriydi bence. Zaman zaman eksiklerimizin vurgulaması güzel. Yaptığımız şeylerde teşvik etmesi  bizi daha fazla motive ediyor . Yayın hayatında başarılar diliyorum. İnşallah bu güzel çizgisini devam ettirerek nice yayın hayatına devam eder.”

Yerel Yayıncılık Çok Önemli

Adıyaman’a yeni atanan Emniyet Müdürü Metin Alper de, henüz gazetemizi yeterince tanıyıp, yorum yapamadığını belirterek, “Bu anlamda ilimizin asayişinde ve emniyetinden sorumlu emniyet müdürü olarak yayınlarını ilgi ile takip edeceğim. Zaman zaman arkadaşlarımız zaten günlük gazeteleri getiriyorlar, hepsine göz atıyorum. Özellikle asayişle ile ilgili çıkan haberleri altını çizerek getiriyorlar. İlimizde kamuoyunu uzun süre meşgul eden asayiş olaylarını bizzat arkadaşlarıma talimat vermek suretiyle gazete haberlerinden yola çıkarak tabi, talimatlandırıyorum. Bu anlamda sizin yaptığınız yayıncılık tabi çok önemli. Yani bizim gözümüz, kulağımız diye bileceğimiz şekilde. Ben bin 500 kişilik teşkilatımla, 8 ilçe ve il merkezinde emniyet müdürü olarak görev yapıyorum ama her yere her an yetişme şansımız yok. Bu anlamda sizler bizim elimiz, ayağımız diyebileceğimiz yayın organlarısınız. Sizin bütün yayınlarınızı dikkatle takip edip, onlarla ilgili verilen mesajları alacağımızdan şüpheniz olmasın. Bu anlamda yayın hayatınız daha başarılı olmasını temenni ediyorum.

Gazetemiz Sahibi Mustafa Yücekaya da davete icabet eden tüm katılımcılara teşekkür ederek, Güne Bakış Gazetesinin, 12 yıldır sürdürdüğü yayın çizgisinden ödün vermeden, her zaman daha da ileriye gitmeyi sürdüreceğini söyledi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu