Adıyaman

Kent var, dönüşümü yok

Musalla Sakinlerinden Kentsel Dönüşüm Çağrısı

Kent var, dönüşümü yok

 

Adıyaman’da Kentsel Dönüşüm Projesinde herhangi bir çalışma olmadığını belirten mahalle sakinlerinin tepkileri arttı.

Adıyaman Belediyesi tarafından proje çalışmalarına 2015 yılının Mart ayında başlanılan, Eylül ayında Cumhurbaşkanı imzasıyla Bakanlar kurulundan yetki alınan, Musalla ve Mara mahallelerinde toplam 41 hektarlık alanda yapılması planlanan Kentsel Dönüşüm Projesi’nde herhangi bir çalışma olmaması mahalle sakinlerinin tepkilerine yol açıyor.

Konu ile açıklamalarda bulunan mahalle sakinleri, “Kış geliyor, şimdi kömür ve odun alma zamanı geldi, ne yapacağımızı bilmiyoruz. Adıyaman’ın dört bir yanında doğal gaz var ama bizim buralarda doğal gaz yok, neymiş efendim burası kentsel dönüşümüne girecekmiş, ya kardeşim girecekse girsin, girmeyecekse başımızın çaresine bakalım. Neden herhangi bir yetkili gelip de bize bir açıklamalarda bulunmuyor” dediler.

 

Madde bağımlıların meskeni oldu

Madde bağımlarının buraları mesken tuttuklarını savunan mahalle sakinleri, “Hepimiz korkumuzdan akşamları dışarı çıkamıyoruz. Metruk yapılarda madde bağımlıları buralarda madde alıp ne yaptıklarını bilmiyorlar. Korkumuzdan dışarı çıkamıyoruz. Oy zamanı gelince buralara gelip ev ev dolaşıp ev toplantıları yapıyorlar, şimdi o siyasetçiler neredeler? Soruyorum buradan onlara” diye konuştular.

 

Harabe Evler Başımıza Yıkılacak Korkusu Sardı

Evlerinin yıkık olduğunu aktaran mahalleliler, şöyle devam ettiler:

“Burada hemen hemen tüm evler yıkık dökük evler ve eski yapı. Kış kapıya dayandı, evler başımıza yıkılacak. Geçen sene 3 ev yağışlara dayanamayarak yıkıldı. Allah korusun, bir kaza bela olsa bunun hesabını kim verecek Allah aşkına ? Evet şapkalarımızı önümüze alıp düşünmemiz gerekiyor. Sayın yetkililer sizi Musalla mahallesine çay içmeye bekliyoruz” (PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu