AdıyamanManşet

“Karayolları İşçilerinin Mağduriyeti Giderilsin”

CHP Milletvekili Tutdere:

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan yaklaşık 15 bin personelin farklı maaş uygulamasına tabi tutulduğunu belirterek, “Karayolları Genel Müdürlüğü’nde çalışan işçilerimizin mağduriyetlerini bir an önce giderin” dedi.

Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan personelin yüzde 50’sine tekabül eden yaklaşık 15 bin personelin ücret skalası adaletsizliği nedeniyle mağduriyet yaşadıklarını söyleyen Tutdere, Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan personelin çalışma barışlarının bozulduğunu söyleyerek mağduriyetlerin en hızlı şekilde giderilmesi gerektiğini ifade etti.

Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan işçilerin ücret skalası farklarının kaldırılarak eşit işe eşit ücret ödenmesi taleplerinin mutlaka karşılanması gerektiğinin altını çizen Tutdere, “İşçilerimiz, “ikinci skala mağdurları olarak ikinci sınıf, üçüncü sınıf skala mağdurları olarak da üçüncü sınıf insan muamelesi görüyoruz” diyorlar. Aynı işi yaptıkları halde eşit ücret alamayan, vicdana ve hukuka aykırı bu uygulamaya son verecek yasal çalışmaları bir an evvel başlatın” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile ilgili kurumlara seslenen Tutdere, “Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan işçilere üç ayrı skala üzerinden ücret verilmektedir. Bu durum aynı işi yapan çalışanlar arasında neredeyse 2 kat maaş farkı oluşmasına neden olmaktadır. Yasal çalışmaları bir an önce yaparak mağduriyetleri bir an önce giderin” diyerek Karayolları Genel Müdürlüğü personelinin mağduriyetlerinin giderilmesi çağrısında bulundu.

Haber: Mehmet Celal Geyik

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu