Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Kar yağdı, 82 köy yolu ulaşıma kapandı

15 Aralık 2016 Perşembe, 08:51

Kar yağdı, 82 köy yolu ulaşıma kapandı

 

Bölgemizde etkili olan kar yağışı nedeniyle birçok köy yolu kapanırken, kent merkezlerinde de araç sürücüleri zor anlar yaşadı.

Adıyaman’da geceden itibaren devam eden kar yağışı nedeniyle 82 köy ulaşıma kapandı.  Kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği yollarda kazalar meydana gelirken, sürücüler de zor anlar yaşadı. Bazı vatandaşlar da karla kaplanan bölgelerde kuşlar için ekmek bıraktı.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü de kar yağışının devam edeceği ile ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada, “Elazığ, Malatya, Tunceli, Adıyaman ve Bingöl yer yer yoğun kar yağışlı geçecek. Bu nedenle kar yağışının sebep olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Hava sıcaklıklarında 5-7 derecelik düşüş beklenmektedir. bölgemiz genelinde aralıklı olarak devam etmekte olan yağışların etkisini artırarak Adıyaman’da yer yer kuvvetli yağmur ve kar yağışı beklenmektedir. Kuvvetli yağmur ve yoğun kar yağışı ile birlikte rüzgarın kuzeybatılı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı ( çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi, buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar)   vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” denildi.  Öte yandan, bazı vatandaşlar da karla kaplanan bölgelerde kuşların aç kalmaması için ekmek bıraktı.

Adıyaman etkili olmaya başlayan kar yağışı köy yollarına ulaşımı olumsuz etkilemeye başladı. Geceden itibaren devam eden kar yağışı bazı köy yollarının kapanmasına neden oldu. Kar yağışından dolayı merkeze bağlı 16 köy, Çelikhan 19, Kahta 3, Sincik 9, Gerger 35 olmak üzere toplam 82 köy yolu ulaşıma kapandı.  İl Özel İdare ekiplerinin toplam 40 araç ile kapanan köy yollarını açma çalışması sürüyor.(İHA)

Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan son meteorolojik değerlendirmeye göre, bölgemiz genelinde aralıklı olarak devam etmekte olan yağışların etkisini artırarak Adıyaman’da yer yer kuvvetli yağmur ve kar yağışı beklenmektedir. Kuvvetli yağmur ve yoğun kar yağışı ile birlikte rüzgarın kuzeybatılı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı ( çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi, buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar)   vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz