Adıyaman

Kar geçit vermiyor

Kar geçit vermiyor

 

Adıyaman’da kar yağışı köy yollarını ulaşıma kapattı.

Adıyaman’da rakımı yüksek yerlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle 53 köy, 80 mezraya ulaşım sağlanamıyor. Adıyaman merkezde 17, Çelikhan’da 18, Gerger’de 1, Gölbaşı’nda 3, Kahta’da 3, Sincik’te 11 olmak üzere 52 köy ve bunlara bağlı 80 mezraya ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresi ekipleri yol açma çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

 

Sincik’te Kar Yağışı Etkili Olmaya Devam Ediyor

Sincik ilçesinde kar yağışı etkili olmaya devam ediyor, kar yağışı nedeniyle birçok köy yolu ulaşıma kapandı.

Sincik’te üç gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksaklıklar yaşanırken, öte yanda ilçe merkezinde kartpostallık manzaralar oluştu. Gece etkisini artıran kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı 11 köy ve bağlı mezralar ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi’ne bağlı ekipler sabahın erken saatlerinde kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarını açmak için çalışmalara başladı. Özel idare ekipleri 6 köy yolunu ulaşıma açarken, Balkaya, Arıkonak, Geçitli Aksu ve Malatya yolunu açmak için çalışmalarına aralıksız devam ettiği belirtildi.

Öte yandan, öğrenci taşıma servisi yapan şoförlere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü SMS atarak, kar yağışının etkili olduğu bölgelerde zincirsiz yola çıkmamaları konusunda uyardı.

 

Çelikhan’da Kar Kalınlığı 35 santimi buldu

Çelikhan ilçesinde yağan yoğun kar yağışı nedeniyle köy yolları ulaşıma kapattı.

Dün akşam saatlerinde yağan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezinde 35 santimi bulan kar, yüksek kesimlerde bir metreyi aştı.

Çelikhan’ı beyaza bürüyen kar yağışı ulaşımda da aksaklıkların yaşanmasına neden oluyor.

İlçe merkezine bağlı 18 köy ve 7 mezra yolu ulaşıma kapalı olduğu aktaran İlçe Özel idare Müdürü Abdurrahman Ögüt, “Köy yollarının ulaşıma açılması için karla mücadele ekibimiz yol açma çalışmalarına başladı” dedi.

Çelikhan – Malatya ve Çelikhan – Adıyaman karayollarının açık olduğunu aktaran ilçe Kaymakamı Adem Kaya ise “Yoğun kar yağışından dolayı Çelikhan – Adıyaman ve Çelikhan – Malatya karayolu yer yer ulaşımda aksaklıklar yaşanıyor. Karayolları bölge müdürlüğü ekipleri çalışmalara başladı.  Yollarda oluşabilecek buzlanma ve kaygan zeminden dolayı araç sürücülerin yanlarına takoz ve zincir bulundurmalarını öneriyoruz” diye konuştu.

Kar yağışı nedeniyle sabah saatlerinde Çelikhan – Adıyaman arasındaki elektrik hattında yaşanan aksamalar nedeniyle çalışmalara başlayan Akedaş ekipleri, 5 saat sonra ilçe merkezine elektrik vermeye başladı.

İlçe merkezinde yağan yoğun kar yağışı nedeniyle belediye ekipleri ana ve ara caddelerini kardan açmak için iş makineleri ile kar çalışmalarına başladı.

 

Çelikhan’da Okullar Bir Gün Tatil Edildi

Çelikhan ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okulların 1 gün tatil edildiği açıklandı.

Hayatı olumsuz etkilen hava şartları Çelikhan ilçesinde etkisini gösterdi. İlçede Kaymakamlık tarafından bir gün okulların tatil edildiği açıklandı. Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı 18 köyün yolları kapandı. İlçeye uzun sure elektrik verilemedi. Kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarının açılması için çalışmaların aralıksız sürdürüldüğü belirtildi. İlçe merkezinde ise belediye ekipleri kar temizleme çalışmasına başladı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu