Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Kantinde satılan ürünler sağlıksız

27 Aralık 2016 Salı, 08:33

Milli Eğitim Müdürü kantini denetledi

Kantinde satılan ürünler sağlıksız

 

Her gün çocuklarımız okula gidiyor ve her ders arasında da cebindeki üç beş kuruşu harcamak, aç karnını doyurmak veya atıştırmak için kantinin yolunu tutuyor. Peki kantinde satılan ürünler ne kadar sağlıklı?

Okul idarecileri, öğrencilerin okul dışından bir şey almamasını öğütler, hatta sıkı sıkıya da kontrol ederler ama her seferinde kantinlerde satılan ürünlerin sağlıklı olup olmadığı tartışılır durur. Bu defa Adıyaman Milli Eğitim Müdürü, bizzat sağlıksız veya kurallara uygun olmayan ürünlerin kantinlerde satıldığını belirledi. Şimdi merak edilen, en üst düzey yetkilinin “satmayın” emri hangi okulda etkili olacak, hangi okulda çocukların sağlığı hiçe sayılarak satışa devam edilecek?

 

Öğrenci kantininde, sağlıksız yiyecek

Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Orhan Gazi Ortaokulu kantinini denetleyerek, uygunsuz ürünlerin satılmaması talimatını verdi.

Orhan Gazi Ortaokulunu giden Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, okulda öğrenciler ile sohbet ederek kantine geçti. Burada satılan ürünleri inceleyen Mete Kızılkaya, satılan ürünlerin birçoğunun öğrencilerin sağlığı için zararlı olan ürünlerden oluştuğunu fark etti.

Kantin çalışanına ürünlerin satılmaması talimatını veren Mete Kızılkaya, kimyasal ve boya içeren ürünlerin satılmaması gerektiğini kaydetti.

Mete Kızılkaya, “Burada satılan ürünlerin hiçbirisi genelgede ki şartlara uygun değil. İçerisindeki kimyasal olan şekerler, sakızlar var. Öğrencilerin sağlıklı büyümeleri için bu yiyeceklerin kantinde satılmaması gerekiyor. Kantinde satılması uygun boyasız, organik ürünlerin satılması gerekiyor” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz