Son Dakika
22 Haziran 2018 Cuma

Kan Stokları Ramazanda Azaldı

08 Temmuz 2015 Çarşamba, 09:09

Kan Stokları Ramazanda Azaldı

 

Türkiye’de kan bağışı noktasında üst sıralarda yer alan Adıyaman’da kan bağışı Ramazan ayında dibe vurdu.

Adıyaman il ve ilçelerindeki tüm sağlık kuruluşlarının kan ihtiyacını karşılayan Kızılay Adıyaman Kan Merkezi, Ramazan ayında iftardan sonra kan bağışı topluyor. Haftanın 3 günü Adıyaman merkez Demokrasi Parkı’nda, 4 günü ise ilçelerde kan bağışı toplayan Kızılay Kan Merkezi’nde Ramazan ayı nedeniyle kan stokları azaldı.

Vatandaşların Ramazan ayında kan bağışı yapmadığını dile getiren Kızılay Adıyaan şube Başkanı Bekir Uyanık, iftardan sonra vatandaşları kan bağışı yapmaya davet etti.

Kan ihtiyacının sürekli olduğunu ve insanların daha duyarlı davranması gerektiğini belirten Bekir Uyanık, “Ramazan ayı dışında Adıyamanlı vatandaşların kan bağışı konusundaki duyarlılıkları takdire şayandır. Ancak Ramazan ayıda kan bağışı neredeyse yok denecek kadar düşüyor. Vatandaşlarımızdan iftardan sonra kan bağışı yapmalarını talep ediyoruz. Kan stokları azaldı. Tüm il ve ilçelerin kan ihtiyacı kan merkezi tarafından toplanan kandan karşılanıyor. Vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz