Adıyaman

Kamp Dışındaki Suriyeli Çocukların Entegrasyonu

Kamp Dışındaki Suriyeli Çocukların Entegrasyonu

 

Adıyaman’da kamp dışında yaşayan Suriyeli iki çocuk ile birlikte iki Türk Çocuk İzmir’de gerçekleştirilen entegrasyon eğitimlerine katıldı.

Suriyeli ve Türk öğrenciler entegrasyon için İzmir’de eğitim gerçekleştirdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Çocuk Hakları Daire Başkanlığı ve UNİCEF tarafından düzenlenen ‘Kamp Dışında Yaşayan Suriyeli Çocukların Çocuk Hakları Komiteleri Aracılığıyla Topluma Entegrasyonu’ kapsamında eğitim düzenlendi.

Adıyaman’dan toplantıya Çocuk Hakları Yetişkin Koordinatörü Zeynel Abidin Şenlik ve Komite üyesi iki Türk çocuk ile iki Suriyeli çocuk katıldı.

Yetişkin koordinatörü Zeynel Abidin Şenlik, eğitimlerin çocuklar açısından oldukça verimli olduğunu belirterek, “Daha önce Ankara, Mardin ve Mersin illerinde gerçekleştirilen eğitimlerin ardından dördüncüsü İzmir’de yapıldı. Bu eğitimler sonunda çocuklarımızın kamp dışında yaşayan Suriyeli çocuklarımızın topluma entegrasyonu ve Suriyeli misafirlerimizin çocuk hakları komiteleri aracılığıyla çocuk haklarını öğrenmeleri amaçlanmaktadır” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı