Adıyaman

Kaldırımsız okul yolu kaldırıma kavuştu

Kaldırımsız okul yolu kaldırıma kavuştu

 

Gazetemizde defalarca habere konu edinilen Altınşehir Anadolu Lisesi yoluna Adıyaman Belediyesince kaldırım döşenerek, öğrencilerin tehlikeli bir şekilde okula gidiş gelişleri önlenmişoldu.

Adıyaman Belediyesi tarafından şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan ve iki okulun öğrencileri tarafından yoğun şekilde kullanılan Bağdere Yoluna kaldırım döşendi.

Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, Bilgi Anadolu Lisesi ile Altınşehir Anadolu Lisesi öğrencilerinin yoğun şekilde kullandığı Bağdere Yolu’na kaldırım döşeme çalışması gerçekleştirildi.

Şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan ve oldukça yoğun bir trafiğe sahip olan Bağdere yolunda yaşanacak olası bir kazanın önüne geçmek için okul yöneticilerinin, öğrencilerin ve velilerin sesine kulak veren Adıyaman Belediyesi, yaklaşık bin 500 metrelik kaldırım çalışmasını kısa süre içerisinde bitirmeyi hedefliyor.

Konu ile ilgili bilgi veren yetkililer, yolun öğrenciler tarafından çok sık kullanıldığını ve bunun olası bir kazaya davetiye çıkardığını dile getirerek, “Belediye Başkanımız Fehmi Hüsrev Kutlu beyin talimatları doğrultusunda yolda kaldırım çalışmalarına başladık. Çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanması için yoğun şekilde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı