Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

“Kalbim Adıyaman’da Olacak”

14 Haziran 2016 Salı, 09:43

Vali Mahmut Demirtaş’ı Adıyamanlılar Uğurladı

“Kalbim Adıyaman’da Olacak”

 

Adıyaman Valisi Gözyaşlarıyla Uğurlandı. Adana’nın Yeni Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman’da Vatandaşlar Tarafından Gözyaşlarıyla Uğurlandı.

İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle Adıyaman Valiliğinden Adana Valiliği görevine atanan Vali Mahmut Demirtaş’ın uğurlama töreninde gözyaşı hakimdi.

Son Valiler kararnamesi ile Adana Valiliğine atanan Adıyaman Valisi MahmuKalbim-Adiyamanda-Olacak-(2)t Demirtaş gözyaşları arasında Adıyaman’dan ayrıldı. Adana Valiliğinin resmi aracının Adıyaman’a gelerek aldığı Vali Mahmut Demirtaş, kendisini uğurlamaya gelenlerle tek tek tokalaştı.

Adıyaman Valiliği önünde toplanan vatandaşlar ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, Vali Mahmut Demirtaş’ı gözyaşları arasında uğurladı. Vali Mahmut Demirtaş, duygusal ortamda gözyaşlarını tutamadı.

Yüreğinin bir parçasını Adıyaman’da bıraktığını belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Yüreğimin bir parçasını burada bırakıyorum. Kalbimiz burada olacak. İnşallah nasip olursa gidip geleceğiz. Herkes haklarını helal etsin. Benden yana tüm Adıyaman’a hakkım helal olsun. Adıyaman’ı seviyoruz, Adıyamanlıları seviyoruz” diye konuştu.  Vali herkesle tek tek tokalaştıktan sonra Adıyaman’dan ayrıldı.

 

Kalbim-Adiyamanda-Olacak-(4)Adana’ya Geldiğim İçin Mutlu ve Onurluyum

Adana’nın yeni Valisi Mahmut Demirtaş, valilikte yapılan karşılamanın ardından göreve başladı.

Valilik Karararnamesi’nin ardından merkeze atanan Vali Mustafa Büyük’ün yerine geçtiğimiz günlerde Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş atandı. Demirtaş için valilik bahçesinde düzenlenen törende aralarında kurum müdürleri ve vali yardımcılarının da bulunduğu yaklaşık 100 valilik çalışanı, Vali Mahmut Demirtaş’ı karşıladı.

Daha sonra makamına geçen Vali Demirtaş Adana’nın problemlerini elele vererek çözeceklerini belirterek şunları kaydetti:

“Adana’ya geldiğim için hem heyecanlıyım hem mutlu hem de onurluyum. İnşallah en kısa zamanda Adana’nın problemlerini hep birlikte teker teker çözmeye gayret göstereceğiz. Bize bu görevi veren başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza, bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Devletimizin ve hükümetimizin destekleri doğrultusunda başta Sayın Bakanımız Ömer Çelik olmak üzere milletvekillerimizle, yerel yönetimlerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, üniversitelerimizle, meslektaşlarımla hep birlikte inşallah kısmet olursa el ele vereceğiz, Adana’nın ekonomik, sosyal ve kültürel problemlerini çözmeye çalışacağız. Benden önce burada görev yapan tüm valilerimize çok teşekkür ederim. Yeni ayrılan Mustafa Büyük Valim’e de sağlık ve esenlikler diliyorum. Tüm Adanalı hemşehrilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz