Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

“Kahta Halkını 30 Kişiye Feda Etmem”

11 Ağustos 2017 Cuma, 08:54

Kahta Belediye Başkanı Toprak:

“Kahta Halkını 30 Kişiye Feda Etmem”

 

Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, şehir içi toplu taşıma hizmeti veren (Ofis) 27 Nolu S.S. Minibüsçüler Kooperatifi üyelerinin 09.08.2017 gün yaptıkları iş bırakma eylemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Toprak, “Kahta Halkını 30 kişiye feda etmeyeceğiz.” dedi

Kahta Kent Konseyi yönetim başkanı, kurul üyeleri ve basın mensupları 10.08.2017 günü Kahta belediyesi toplantı salonun gerçekleşen toplantıda bir çok konulara temas edildi.

Başta şehir içi ulaşım ve Kahta- Adıyaman arasında yaşanan konforsuz ulaşımı ve yüksek fiyat uygulamasını eleştirdi.

 

Şehir içi Minibüsçülerin Bizden Bazı Talepleri Oldu

Yaklaşık 30 sene önce kurulan kooperatifin şehir içi taşımacılığında çağa ayak uyduramadığını belirten Toprak, “Kooperatif üyeleri mağdur olduklarını iddia ederek, önceki gün bir iş bırakma eylemi gerçekleştirmişlerdir. Bu sebeple kıymetli basın mensuplarımız ve STK temsilcilerimiz ile bir araya gelerek bazı hususları paylaşma gereği duydum. Önceki gün Kooperatif Yönetimi Başkan Yardımcımız Hamza Özer ile görüşerek bazı taleplerde bulunmuşlar. Her güzergâha 2 Ofis, 1 Belediye aracının çıkış yapmasını istemişler. Ayrıca Belediyenin toplu taşımacı ücreti ile kooperatifin belirlediği ücretin eşitlenmesini ve % 50 zam yapılmasını talep etmişler. Bende Başkan Yardımcımıza halkımızın gelir seviyesinin düşük olduğunu ve 1 lira ile ulaşımı sağlayacağımızı ve şuan için herhangi bir artışın mümkün olmadığını söyledim. ”

 

Halkımızı Konforsuz Ulaşıma Mahkûm Etmeyeceğiz

“Kâhta ilçemizde 5 binden fazla memur çalışıyor. 10-15 dakika da ulaşılması gereken bir yere 45 dakikada anca gidiliyor. Ofis durağındaki arkadaşlarımız halkımızı ilkel, çağdaş olmayan, konforsuz ulaşım araçları ile yolculuk yapmaya mahkûm etmişler. Kusura bakmayın, Kâhta Belediyesi olarak halkımızın hak ve menfaatlerini ve memnuniyetini düşünmek zorundayız. Kâhta’ya yakışmayan toplu taşımacılık anlayışı sona ermeli, çağa uygun, konforlu ve sürekli denetlenen toplu taşıma anlayışıyla hizmet vermeliyiz. Dolmuştan olma araçlarla halkımızı yolculuk yapmaya mahkûm edemeyiz.”

 

Gerekirse Araç Takviyesi Yapacağız

“Geçen gün sivil bir araçla duraktan çıkış yapan bir aracımızı takip ettim. Kooperatife ait bir minibüs aracımızın önüne geçti. Tabii telefonla da iletişim halinde olduklarını gördüm. 5 Dakika sonra kooperatife ait bir araç daha gelerek aracımızı sıkıştırdı ve güzergâh boyunca yolcu almasını engelledi. Bu böyle olmaz. Gerekirse araç takviyesi yaparız.”

 

Kâhta-Adıyaman Vaadimizi Yerine Getireceğiz

“Kâhta-Adıyaman ulaşım konusu da seçim vaatlerimizden biridir. Adıyaman Belediyesi ile gerekli yazışmaları yapmaktayız. Belediye Başkanı Sayın Hüsrev Kutlu’ya, 5 araç bizden 5 araç sizden dedim. İnşallah kısa süre içinde netice alacağız. Araçlarımız hazır, halkımıza uygun ve konforlu ulaşımı sağlamak zorundayız. Sosyal Belediyecilik anlayışı bunu gerektiriyor.” ‘diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz