Kahta Cadde ve Sokaklarına Neşter Vuruluyor

12 Ağustos 2017 Cumartesi, 08:35

Kahta Cadde ve Sokaklarına Neşter Vuruluyor

 

Kahta ilçesinin en büyük caddeleri olan, İstiklal Caddesi (Fırat Mah.), El Kahtavi Caddesi (Eski Kahta) ve Recep Tayyip Erdoğan Caddelerin yoları sıcak asfalt yapılarak yenilendi.

Kahta Belediyesi Fen İşler Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma kapsamında, Tahrip gören Yollarda, sıcak asfalt çalışması yapılıyor.

Caddelerin tahrip ve yıprandığı sebebiyle, Kahta Belediyesi Fen İşler Müdürlüğü ekipleri tarafından Kahta ilçesinin 3. Büyük caddeleri sıcak asfaltla buluşuldu.

Kahta ilçesinde 3. Büyük caddeleri olan İstiklal Caddesi, El Kahtavi Caddesi (Eski Kahta) ve Recep Tayyip Erdoğan Caddelerin sıcak asfalt çalışması biterek hizmete açıldı.

Kahta şehir merkezinde Yapılan yol çalışmalarında, yolların tekrar bozulmaması için, Yer altına doğal gaz boruları çekildi, Elektrik kabloları yer altına alındı ve alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra,  Plentmiks Malzemesi dökümü yapılarak, sıcak asfalt dökümü yapılarak yollar hizmete girdi.

İstiklal Caddesi, Sıcak asfalt çalışmalarının bitirilmesinin ardından, Karşıyaka Birlik camiinden başlayarak İbni Mirza parkına kadar uzanan yolda sıcak asfalt çalışması yapılacağını duyuruldu.

Yol Çalışma güzergahında bulunan vatandaşlarımıza ve bu yolların yapım esnasında rahatsız olan herkesten özür dilediğini belirten Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak; “Yol yapım esnasında esnaflarımız ve vatandaşlarımız kısa bir süreliğine rahatsız oldular. Bundan dolayı tüm hemşerilerimizden özür diliyoruz. Sonuçta halkımız şunu diyecek ‘çok güzel bir yol oldu, diyecekler.” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz