Adıyaman

Kadınların Yürüyüşüne İzin Verilmedi

Kadınların Yürüyüşüne İzin Verilmedi

 

Adıyaman İl Kadın Platformu tarafından Adıyaman’da, 8 Mart Dünya Kadınlar Günüyle ilgili yapılması planlanan yürüyüşe polisler tarafından izin verilmeyince, kadınlar basın açıklaması yapıp dağıldı.

KADINLARIN YÜRÜYÜŞÜNE İZİN VERİLMEDİMimar Sinan Parkı önünde bir araya gelen Adıyaman İl Kadın Platformu üyeleri buradan Filistin Caddesine kadar yürüyüp 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayıp kadına yönelik şiddete ise tepki göstermek istedi. HDP Siirt Milletvekili Besime Gonca’nın da arasında bulunduğu gurubun yürüyüş yapmasına polis ekipleri izin vermedi. Bir süre polislerle konuşan grubun yöneticileri ile HDP Siirt Milletvekili Besime Gonca arasında zaman zaman gergin konuşmalarda yaşandı. Yapılan konuşma ve görüşmelere rağmen yürüyüşe iznin verilmemesinin ardından gurup Mimar Sinan Parkı önünde basın açıklaması yaparak kadına yönelik şiddete tepki gösterip AK Parti’yi ise eleştirdi. Yapılan basın açıklamasının ardından grupta bulunan bay ve bayanlar burada deflerle çaldıkları ve kendilerinin söylediği Kürtçe şarkılarla bir süre halay çektiler.

Halayların çekilmesinin ardından basın açıklamasına katılan grup sessizce dağılırken, Adıyaman Emniyetine bağlı polis ekiplerinin aldığı yoğun güvenlik önlemleri ise sona erdi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu