Adıyaman

“Kadınların sesinin en gür çıktığı platform”

AK Parti Kadın Kollarında Seçim Süreci Başlıyor

“Kadınların sesinin en gür çıktığı platform”

 

AK Parti Adıyaman Kadın Kolları Başkanı Ayla Pektaş, yaptığı basın açıklamasında partisinin kadın kolları seçim sürecinin başladığını açıkladı.

AK Parti Adıyaman Kadın Kolları Başkanı Ayla Pektaş, kadın kolları olarak ilçeler ve il teşkilatlarında 4.olağan kongrelerin gerçekleştirileceğini dile getirdi. Ayla Pektaş, kongrelerden güçlenerek çıkacaklarını belirterek, birlik ve beraberlik anlayışımın kongrelerden çıkaracağı enerji ile milli iradeyi hâkim kılmaya devam edeceklerini aktardı.

Pektaş, “AK Parti Kadın Kolları bugün 4 milyonu bulan üyesiyle dünyanın en büyük kadın örgütlerinden biridir. AK Parti’nin önümüzdeki hedefi; 2015 seçimlerinden başarıyla çıkmak, milletimize söz verdiğimiz gibi 2023 Türkiye’sine istikrarla, huzurla, gelişmeyle ve selametle ulaşmaktır. Milletimizin bizden beklentisi budur. Bugün 4 milyonu bulan üye sayısı ile Dünya’nın en büyük siyasi örgütlenmelerinden biri olan AK Parti Kadın Kolları; kadınlarımızın sesinin en gür çıktığı platform olmuştur.  Partimizin başarısının arkasındaki en önemli güç, hiç kuşkusuz kadınlarımızdır. Kadın Kolları Teşkilatımız; fedakar, gayretli, istekli ve güler yüzlü çalışmaları ile AK Parti’nin başarısında her daim öncü güç olmuştur. Sergilediğimiz birlik beraberlik, emsal olmaktadır. AK Parti, siyasette kadınlara verdiği önemle, kadının konumunu güçlendirmeye yönelik uyguladığı politikalarla kadınlarımızın toplum hayatına daha etkin katılımını hedeflemiştir. Bugün partimizin her kademesinde yer alan kadınlar, siyasetin nesnesi değil öznesi olduklarını göstermişlerdir. Kadının elinin değdiği her alanda değişim yaşandığı göstermişlerdir. Biz, siyasetin bir takım oyunu olduğunun bilincindeyiz. Biz, birbirimizle değil, takımımızın başarısı için mücadele ediyoruz. Bizim anlayışımız; birbirimizin önünde ya da arkasında olmak değil; yan yana durabileceğimiz bir takım olmaktır. Paylaşmayı, dayanışmayı, sabrı bilen bir takım olabilmektir.

Kadın kolları olarak yapacağımız 4.olağan kongremizden daha da güçlenerek çıkacağız. Birlik ve beraberlik anlayışımın kongrelerden çıkaracağı enerji ile milli iradeyi hakim kılmaya devam edeceğiz. 2001’den günümüze kadar kurucu Genel Başkanımız, şu anki Cumhurbaşkanımız önderliğinde ülkemiz çağ atlamış, yeni Türkiye’nin temelleri atılmıştır.

Genel Başkanımız, Başbakanımız sayın Ahmet Davutoğlu ile başlatılan kongre süreçleri ile de Yeni Türkiye yolunda teşkilatlarımızı güçlendirerek büyük Türkiye’nin temel taşları oluşturulmaktadır” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı