Adıyaman

“Kadınlarımız hem öğreniyor hem kazanıyor”

Yeşim Pekmez’den Kâhta’ya Ziyaret

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, ilçelerde Halk Eğitim Merkezlerine gerçekleştirdiği ziyaret programı kapsamında, bireyin kişisel, kültürel ve sosyal gelişiminin yanı sıra, bayanların mesleki kazanımlar elde etmesini sağlayan Kâhta Halk Eğitim Merkezi ve Kadın Gelişim Merkezini ziyaret etti.

Kâhta Halk Eğitim Merkezi, açtığı kurslarla Kâhtalı bayanlara hem kendilerini geliştirmelerine imkân sağlıyor, hem de aile bütçelerine katkı sağlamak için kapı aralıyor.

Hanımefendi Yeşim Pekmez, Kâhta Halk Eğitim Merkezinde kuaförlük, rölyef, el sanatları, İngilizce kursu, müzik ve DYK kurslarını ziyaret ederek, burada kursiyerlerle sohbet edip, yürütülen faaliyet çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kâhta Halk Eğitim Merkezi ziyaretinin ardından Hanımefendi Yeşim Pekmez, GAP Eylem Planı kapsamında GAP Bölge Kalkınma İdaresinin GAP Kırsal Kalkınma Projeleri Destekleme Programı çerçevesinde finanse edilerek faaliyetini sürdüren Kâhta Kadın ve Gelişim Merkezini ziyaret ederek, burada bayanlara yönelik açılan okuma yazma kursları, el sanatları, dikiş nakış, kuaförlük ve bilim teknoloji kursunu ziyaret etti. Burada bayanlarla bir süre sohbet eden Yeşim Pekmez, bayan kursiyerlerin emeği göz nuru eserlerini yakından inceledi.

Kâhta Halk Eğitimi Merkezi ve Kadın Gelişim Merkezi bünyesinde açılan tüm kursları önemsediklerini belirten Yeşim Pekmez, “Her iki merkezimizin bünyesinde açılan kurslarla kadınlarımız hem meslek öğreniyor hem de aile bütçelerine katkıda bulunuyor” dedi.

Hanımefendi Yeşim Pekmez, Kâhta temasları kapsamında son olarak Gençlik Merkezini ziyaret ederek, gençlerle ve öğrencilerle bir araya gelip sportif ve sosyal çalışmalarını yerinde gördü.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu