Adıyaman

Kadınlar bu hastaneyi sevecek

300 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Sevindirecek

Kadınlar bu hastaneyi sevecek

Adıyaman’da, kadınlar ve çocuklar, uzun süredir teşhis ve tedavide zorluk yaşıyordu ama bu haber, en çok onları sevindirecek. Adıyaman Üniversitesi 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanındaki araziye yapılacak olan 300 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde yeni bölümler olacak.

Adıyaman Üniversitesi 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında bulunan eski özel hareket şube müdürlüğünün yerine yapılacak olan 300 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yapılacak.

Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz, 300 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde peritanoloji, tüp bebek ve onkoloji merkezlerinin açılacağını kaydetti.manset-kadinlar-bu-hastaneyi-sevecek-4

Hastane ile ilgili bilgiler veren Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz, “400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bitişik nizamında ki arsaya 300 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yapılacak. Ankara’da Kamu Hastaneler Birliği Kuruluna detaylı bilgilendirme yaptık. Yapılan görüşmeler sonucunda her iki hastanenin entegre olması için çalışmalara başlanılacak. İki hastane birbiriyle kombine çalışacak.

Yeni binada Adıyaman’da ilk kez 50 yataklı peritanoloji merkezi kurulacak. Tüp bebek merkezi kurulacak. Onkoloji merkeziyle ilgili çalışmalar yapılacak. Adıyaman’da ilk kez onkoloji merkezi kurularak iki hastane açısından birbiriyle geçişini sağlayacağı fiziksel bir gelişme ortaya konulacak. İki hastane birbirine entegre olarak bir şehir hastanesi kimliğine kavuşacak.

Yeni hastanede tek yataklı odalar fazla olacak. Fiziksel mekân geniş olacak, toplantı salonlarının olduğu, tıp fakültesi ve asistanların eğitim alabildiği, modern bir hastane olacak” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu