Kadınlar El Emeklerini Sergiledi

25 Mayıs 2015 Pazartesi, 09:27

Kadınlar El Emeklerini Sergiledi

 

Adıyaman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslara katılan bayanlar yıl boyunca emek verdikleri çalışmalarını vatandaşların beğenisine sundu.

Takı tasarım, rölyef, dikiş-nakış, ahşap boyama ve model uçak’tan oluşan 350 adet eser katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Vali Mahmut Demirtaş, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde çeşitli branşlarda 700’ün üzerinde kurs düzenlediklerini belirterek, “Bu kurslara 10 bin vatandaşımız katıldı. Bizim üzerinde hassasiyetle durmamız gereken en önemli husus, Halk Eğitim bünyesinde meslek edindirme kursları açılması gerektiğini düşünüyorum. Kursiyerlerimiz burada bir iğne ve dikiş yapılmasından ziyade, burada edindiği bilgi ve beceriyle çok rahat bir şekilde kendisine iş bulabilmelidir. Bundan sonra Halk Eğitim Merkezi bünyesinde, hem kaliteyi, hem çeşitliliği hem de dünyanın yenliklerine açık kurslar açılması gerektiğine inanıyorum. Adıyamanlı hanımlarımız bir yıldır yapmış oldukları çok güzel çalışmalarını burada sergilemişler. Emeği geçen katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Mahmut Demirtaş, serginin açılışını yaparak, Adıyamanlı bayanların el emeği göz nuru eserlerini inceledi.

Yılsonu sergisinin açılışına Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş, Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç ile çok sayıda Adıyamanlı bayan katıldı.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz