Adıyaman

“Jandarma, çalışmalarıyla takdiri hak etmiştir”

Vali Pekmez’in “Jandarma’nın Kuruluş Yıldönümü” Mesajı

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Jandarma teşkilatının kuruluşunun 180’inci yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, Jandarmanın çalışmalarıyla 180 yıldır takdiri hak ettiğini söyledi.

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, yayınladığı mesajda, “Kurulduğu günden bu yana yurdumuzun dört bir yanında halkımızın huzur ve güvenliğini sağlayarak fedakârca görev yapan Jandarma Teşkilatımızın 180. kuruluş yıldönümünü gururla kutluyoruz.  Köklü birikimi, tecrübesi ve fedakâr mensuplarıyla milletimizin emniyeti için  gece-gündüz demeden cansiperane çalışarak onurlu bir görevi ifa eden Jandarma Teşkilatı, vatan sevgisi, iyi eğitimli personeli, disiplini ve kabiliyetiyle daima takdiri hak etmiş, en küçük biriminden en yüksek rütbelisine kadar görev ve sorumluluklarını layıkıyla yerine getirerek aziz milletimizin gönlünde özel bir yere sahip olmayı başarmıştır.” dedi.

Vali Pekmaz, “Türk Jandarma Teşkilatımızın, bundan sonrada çağdaşlaşan modern yapısıyla bu zor ve onurlu görevini, şanlı geçmişinde olduğu gibi layıkıyla yerine getireceğine, her alanda ulaşmış olduğu başarı çizgisini, üstün vazife bilinci ve hizmet anlayışı ile daha üst seviyelere yükselteceğine, samimiyetle inanıyorum.  Bu vesileyle ‘Huzur ve Hoşgörü Kenti’ olarak anılan Adıyaman’ımızda güvenlik hizmetlerinin yürütülmesinde çok önemli katkıları olan Jandarma Teşkilatımızın 180. kuruluş yıldönümünü kutluyor, görevlerini başarıyla yerine getirirken şehit olan Jandarma mensuplarımızı rahmet ve şükranla anıyor, gazilerimize de sağlık ve esenlikler diliyorum. Büyük fedakârlık, sabır ve cesaretle görevlerini sürdüren tüm Jandarma personelimize de aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” dedi.   

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu