Adıyaman

Jandarma 179’uncu Yılını Kutluyor

Jandarma 179’uncu Yılını Kutluyor

 

Jandarma Genel Komutanlığının 179. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Adıyaman’da etkinlikler düzenlendi.  Türk Jandarma Teşkilatının 179. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Adıyaman İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Jandarma personeli ile birlikte Vali Nurullah Naci Kalkancı’yı makamında ziyaret ederek bir buket çiçek takdim edip, Jandarma Teşkilatına verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Jandarma Genel Komutanlığının Kuruluşunun 179. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz günlerde motosiklet tutkunları kortej gerçekleştirmişti. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Adıyaman Valiliği önünde çelenk töreni düzenlendi.

Adıyaman İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy tarafından Atatürk Büstüne çelenk bırakıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Albay Ercan Atasoy ve beraberindekiler Vali Nurullah Naci Kalkancı’yı ziyaret etti. Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı’ya çiçek takdim edildi.

Gerçekleşen ziyarette İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Vali Kalkancı’ya Jandarma Teşkilatı’nın yapısı ve bir hafta boyunca gerçekleştirilecek kutlama etkinlikleri hakkında bilgiler verdi.

Jandarma Teşkilatının 179. kuruluş yıldönümünü kutlayarak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Nurullah Naci Kalkancı, “Jandarma Teşkilatımız 179. yıldır ülkenin bütünlüğünü, milletin birlik ve beraberliğini, kamu düzeninin istikrarını sağlamak amacıyla gece gündüz demeden mesai kavramı gözetmeden Emniyet Teşkilatımızla birlikte önemli bir kolluk kuvveti oluşturmaktadır. Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarmasının 179. Kuruluş yıldönümünü kutluyor, büyük fedakârlık, sabır ve cesaretle görevlerini sürdüren tüm Jandarma personelimize de aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve iyi bayramlar diliyorum” dedi.

Vali Nurullah Naci Kalkancı, Türk Jandarma Teşkilatının 179. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda da, Jandarma teşkilatının öneminden bahsederek, “Ülkemizin emniyetini, asayişini, halkımızın huzur ve güvenini sağlayarak fedakârca görev yapan Jandarma Teşkilatımızın 179. kuruluş yıldönümünü kutlamanın onurunu yaşıyoruz.

Kurulduğu günden bu yana, fedakâr mensuplarıyla milletimizin emniyeti için  gece-gündüz demeden cansiperane çalışarak onurlu bir görevi ifa eden Jandarma Teşkilatı, en küçük biriminden en yüksek rütbelisine kadar görev ve sorumluluklarını layıkıyla yerine getirmektedir.

Vatan sevgisi, iyi eğitimli personeli, modern donanımı, disiplini, kabiliyeti ve görev bilinciyle milletimizin takdirini kazanan, köklü ve başarılı geçmişinden aldığı güçle geleceğe hazırlanan Jandarma Teşkilatımız, bugüne kadar terörle mücadelede gösterdiği üstün gayret ve büyük fedakârlıkla milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir.

Türk Jandarma Teşkilatımızın, bundan sonrada çağdaşlaşan modern yapısıyla bu zor ve onurlu görevini, şanlı geçmişinde olduğu gibi layıkıyla yerine getireceğine, her alanda ulaşmış olduğu başarı çizgisini, üstün vazife bilinci ve hizmet anlayışı ile daha üst seviyelere yükselteceğine, samimiyetle inanıyorum.

Bu vesileyle ‘Huzur ve Hoşgörü Kenti’ olarak anılan Adıyaman’ımızda güvenlik hizmetlerinin yürütülmesinde çok önemli katkıları olan Jandarma Teşkilatımızın 179. kuruluş yıldönümünü kutluyor, görevlerini başarıyla yerine getirirken şehit olan Jandarma mensuplarımızı rahmet ve şükranla anıyor, gazilerimize de sağlık ve esenlikler diliyorum. Büyük fedakârlık, sabır ve cesaretle görevlerini sürdüren tüm Jandarma personelimize de aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve iyi bayramlar diliyorum.”

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu