Adıyaman

İyilik Kervanı Yüz Güldürüyor

İHH’dan Sofralara Sıcak Yemek

Pandemi nedeniyle toplu iftarlara yasak gelince yardım kuruluşları evlere yemek ve yardım kolisi ulaştırma yarışına girdi. Adıyaman İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) tarafından ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve iftar öncesi sıcak yemek dağıtımı devam ediyor. Bu yıl ‘İyilik Kervanı’ sloganıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı hedefleyen İHH, dünyada, ülkemizde ve ilimizde yardımlarına devam ediyor.

Adıyaman İHH Ramazan ayı boyunca yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere gıda dağıtımlarının yanında iftar öncesi sıcak yemek dağıtımlarını sürdürüyor.

İHH Adıyaman Başkanı Mehmet Halit Tekbaş yaptığı açıklamada, Ramazan ayı boyunca gönüllülerimizin aracılığı ile ve tespiti yapılan ailelere kumanya ve iftar öncesi evine sıcak yemek girmeyen ailelere iftarlık vermeye devam ettiklerini söyledi. Şuana Kadar yüzlerce aileye kumanya ve onlarca aileye de sıcak yemek dağıtıklarını dile getiren Tekbaş bu çalışmaların devam edeceğini dile getirdi.

Ayrıca bağışta bulunmak isteyen hayırseverlerin İHH binasında ya da Demokrasi Parkı’nda açık  bulunan standı ziyaret ederek makbuz karşılığında bağış yapabileceklerini belirten Halit Tekbaş, bayram öncesi yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara da bayramlık hediye edeceklerini söyledi.

Tekbaş, bu yıl ülkemiz ile birlikte 50 ülkede ihtiyaç sahiplerine yardımla ulaştıracaklarını belirterek, hayırseverlerin desteğiyle, ülkemiz ve dünyanın farklı yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine kumanya paketlerinin ulaştırılacağını, ilimizde de kumanya paketlerinin dağıtımının sürdüğünü, bir ailenin bir aylık ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanan kumanya paketlerinin bölgenin ihtiyaç durumuna göre belirlenen temel gıda maddelerinden oluştuğunu belirtti.

Tekbaş, geçen yıl, 2020 yılının Ramazan ayında kumanya bağışlarıyla, farklı coğrafyalardaki 1 milyondan fazla ihtiyaç sahibinin Ramazan’da sahur ve iftar sofrası kurabildiği de belirtildi.(PHA)

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu