Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

İyi hatipler yarıştı

09 Mayıs 2015 Cumartesi, 10:04

Hutbe Okuma Bölge Yarışması Düzenlendi

İyi hatipler yarıştı

 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 2014-2015 eğitim Öğretim Yılı Sosyal, kültürel ve Mesleki Yarışmalar kapsamında Adıyaman’da Hutbe Okuma Bölge Yarışması düzenlendi.

Adıyaman Ulu Camii’nde gerçekleştirilen yarışmaya Adıyaman, Tunceli, Elazığ, Malatya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa illerinden imam hatip lisesinden öğrenciler katıldı.

Din Öğretimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Yarışmaya ev sahipliği yapan Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Gaffari İzci, açılış konuşmasında, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün bölge yarışmasında Adıyaman’ı tercih etmesinden dolayı Genel Müdür Mehmet Nezir Gül’e teşekkür etti.

Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan ise konuşmasında, İmam hatip liselerinin misyonu, önemi ve başarılarından bahsetti.

Din Öğretimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül ise konuşmasında, “İmam Hatip Liselerinin bu yarışmalar ile geleceğin söz ustaları ve liderleri yetiştiriliyor. Bu tür etkinlikler çocuklarımızın sosyal ve bireysel yöntemlerini geliştiriyoruz. Asım’ın nesli olan imam hatip liseleri bu toplumun örnek ve önderleri olacaktır” dedi.

Düzenlenen yarışmalarda Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden İbrahim Üstün birinci, Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Akif Sevgili ikinci, Gaziantep Şehitkamil Anadolu İmam Hatip lisesi Zekariya Yeğin ise üçüncü oldu.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz