Adıyaman

İyi bir iş yapacaksanız, bu ödeneği bulun

Beşpınar’ın 11 Milyon Ödeneğe İhtiyacı Var

İyi bir iş yapacaksanız, bu ödeneği bulun

 

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman’ı doğal yaşam alanına dönüştürecek en önemli projelerin başında gelen ve Adıyamanlıların heyecanla bitmesini beklediği Beşpınar Projesi içerisinde 2016 yılında hedeflenen alanların bitirilmesi için 11 milyon TL’ye ihtiyaç olduğunu söyledi. Eğer Adıyaman ve Adıyaman’da yaşayan herkes için siyasiler ve bürokratlar iyi bir iş yapmak istiyorsa, bu ödeneği Adıyaman’a kazandırırlar.

Bugüne kadar Beşpınar Projesine, Maliye Bakanlığından 7 Milyon 783 Bin, DSİ Genel Müdürlüğünden 4 Milyon 234 Bin, İpekyolu Kalkınma Ajansından 924 Bin, Spor Toto Genel Müdürlüğünden 1 Milyon 567 Bin, İller Bankasından 590 Bin, SODES Projesinden 259 Bin ve İl Özel İdaresinden sadece kamulaştırma bedeli olarak 1 Milyon 900 Bin olmak üzere toplam 17 Milyon 234 Bin TL harcandığını dile getiren Vali Mahmut Demirtaş, “Tahsis edilen bu ödenekle bugüne kadar projenin birinci ve ikinci etabını bitirdik. Bu süreçte İl Özel İdare kaynaklarını fazla kullanmadık. Özel İdarenin aktardığı 1 Milyon 900 Bin TL’yi de sadece kamulaştırma bedeli olarak kullandık. Projeyi daha çok merkezi bütçeden temin ettiğimiz kaynaklarla bu seviyeye getirebildik. Projeye ödenek sağlanması noktasında bugüne kadar emek veren, katkıda bulunan Sayın Milletvekillerimize, tüm kurum ve kuruluşlara, çok teşekkür ediyorum. Projede Maliyetleri en aza indirgemek amacıyla tüm kamu araçlarını seferber ettik. Ayrıca, böyle güzel bir projenin bu aşamaya gelmesinde emeği olan sahadaki işçisinden, mimarına ve mühendisine kadar bütün çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Uygulama alanı bakımından 1.300 dönümlük bir arazi üzerine yapılan Beşpınar projesinin Adıyaman’da uygulanan en büyük proje olduğunu kaydeden Vali Demirtaş, “Gösterilen yüksek performansla projede çok önemli mesafeler kat edildi. Projeyi etap etap hizmete sunuyoruz. Şu anda 3. etabını bitirmek üzereyiz. Bu kentin hayat damarı gibi gördüğümüz bu projenin bir an önce bitirilip hizmete sunulması için gece gündüz demeden olağan üstü çaba sarf ediyoruz. Bugüne kadar gelen ödenekleri çok verimli kullanmamıza rağmen şimdiden kaynak arayışına girmiş durumdayız. Çok çalışmak istememize rağmen ödeneğin yetersiz olması bizleri düşündürüyor. Şu anda projenin bütçesinde bir ay çalışabilecek bir kaynak mevcut. Piknik alanları ve gölet içerisinde bırakılan ada üzeri kafeterya ve peyzaj düzenleme işini 5 Milyon 465 Bin TL’ye ihale ederek fiilen çalışmalar başlatılmıştır. 2016 yılında da proje içerisinde yer alan Kuruçay havzası üzerindeki ikinci piknik alanları ve sosyal donatıların yapımına başlamak için toplam 11 milyon TL’ye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ödeneğin sağlanması halinde çalışmaları daha da hızlandırarak projeyi beklediğimiz tarihten daha önce yetiştirebiliriz. Adıyaman’ı daha güzel yarınlara taşımak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Çünkü Adıyamanlı hemşerilerimiz her şeyin en güzelini hak ediyor” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu