Son Dakika
20 Haziran 2018 Çarşamba

İtfaiyecilere İlkyardım Sertifikası

12 Kasım 2014 Çarşamba, 09:55

İtfaiyecilere İlkyardım Sertifikası

 

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü ile Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü arasında yapılan protokolle ilk yardım eğitimine katılan itfaiye erlerine sertifikaları verildi.

İl Sağlık Müdürlüğü ile İtfaiye Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında, itfaiye erlerine ilk yardım müdahale eğitimi verildi. Eğitimi tamamlanan 15 itfaiye eri için İtfaiye Müdürlüğü’nde sertifika töreni düzenlendi. Törende konuşan Adıyaman 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Osman Küçükkelepçe, herkese ilkyardım eğitimi vermeyi amaçladıklarını ve bundan sonra da tüm kurumlarla işbirliği yapacaklarını söyledi.

Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Çelik ise bilinçli itfaiye erlerinin sayısını çoğaltmayı hedeflediklerini belirterek; “Çeşitli kademelerde görev yapan 15 itfaiyeci arkadaşımız ilk yardım eğitimi gördü. Bu ilk yardım eğitiminde teorik, pratik bilgiler aldılar ve eğitim sonunda yapılan sınavda sertifika almaya hak kazandılar. İnşallah bundan sonra olaylara müdahale daha değişik olacak, daha farklı ve bilinçli müdahale edilecek” şeklinde konuştu.  Yapılan konuşmaların ardından eğitimini tamamlayan itfaiye erlerine sertifikaları verildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz