Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

“İşveren güvenlik önlemi alacağını taahhüt etti”

08 Kasım 2014 Cumartesi, 10:16

SGK Müdürü Tekin’den Çatıdaki Çalışmayla İlgili Açıklama

“İşveren güvenlik önlemi alacağını taahhüt etti”

 

Sosyal Güvenlik Kurumu Adıyaman İl Müdürü Fuat Tekin, kurum binasında işçilerin iş güvenliğinden uzak bir şekilde çalışmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Önceki gün SGK binasının çatısının onarımını yapan işçilerin birbirlerine iple bağlanarak çalışmalarıyla ilgili SGK Müdürü Fuat Tekin, açıklama yaptı.

Fuat Tekin, çatı onarımını yapan firma ile yapılan sözleşmede iş güvenliğinin alınmasıyla ilgili maddenin bulunduğunu ve bu yönde uyarıların altının çizilerek yapıldığını belirterek, “Bu konuda sorumlunun kim olduğu pek önemli değil. Neticede insan unsuru ve insanın hayatının tehlike de olduğu ortamda herkes sorumludur. Bu iş başlamadan önce gerekli güvenlik önlemlerinin alınması noktasında sözleşme ve protokol yapıldı. İşi alan firma yetkilisi bu noktada ilgili sözleşmede imzası var. 6131’e göre iş güvenliği alması noktasında imza altına alındı. İşe başlamadan önce firma yetkilisiyle görüşüldü. Firma yetkilisine şifaen güvenlik konusunda talimat verildi. İlk önce iş güvenliği önlemi alınarak çatıya çıkıldı ama daha sonradan bu önlem ihmal edilmiş olabilir. Tv’de çıkan görüntülerden sonra işçiler çatıdan indirilerek gerekli önlem aldırıldı. İlgili arkadaşlarımız işçilerin yanından hiç ayrılmadı. İş güvenliği yasasına göre çalışmalar yapılırken işveren iş güvenliğini yapması gerek. Yapmadığı takdirde idari yaptırım uygulanıyor” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz