Adıyaman

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. Yıldönümü Etkinliği

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. Yıldönümü Etkinliği

 

Adıyaman’da İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı düzenlendi.

Adıyaman Valiliği tarafından düzenlenen İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı Halk Eğitim Merkezi salonunda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla başlayan etkinliğin açış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kazım Çoban, “Türk milletinin yaşadığı zor günlerin ve verdiği bağımsızlık mücadelesini mısra mısra işleyen, milli ve manevi hislerin birleştiği İstiklal Marşımız, bugün 94. yılını dolduruyor. Mehmet Akif’in kaleminden en uygun ve bir daha da eşi görülmeyecek şekilde ifadesini bulan, milli hislerimizi, bu yıl dönümü vesilesiyle bir kez daha tazeliyoruz” dedi.

Çoban, şunları söyledi:

“Türk milletinin bu azim ve kararlığı, Mehmet Akif’in şahsiyetinde vücut bulmuş ve onun şekillendirdiği İstiklal Marşı ile de bütün dünyaya haykırılmıştır. Bundan dolayı Milli Marşımız, istisnai bir metindir. Türk milletinin dünyaya bildirisi ve bağımsızlığının tescilidir. Dünyada başka örneği yoktur. Mehmet Akif’e ve İstiklal Marşımıza gösterilen saygı, milli değerlere gösterilen ve gösterilecek saygıyla eş anlamlıdır.”

Programda Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Koro ve Orkestrası birbirinden güzel eserleri ile Mehmet Akif Ersoy anlatıldı. Programda Fen Lisesi öğrencileri Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerini okudu.

Programda Resim bölümü öğrencileri tarafından yapılan tablolar Vali Mahmut Demirtaş’a hediye edildi. Program sonunda ‘Asımın nesli’ adlı resim sergisi gezildi.

Etkinliğe Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Jandarma Garnizon Komutanı Albay İbrahim Koyuer, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu