Adıyaman

İstiklal Marşı 99 Yaşında

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşının Türkiye Büyük Millet Meclisince kabul edilişinin 99’uncu yıldönümü kutlanacak, Mehmet Akif Ersoy anılacak.

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşının Türkiye Büyük Millet Meclisince kabul edilişinin 99’uncu yıldönümü yarın saat 14.00’de Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonunda kutlanmaya başlanacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayacak etkinlik, protokol konuşmalarıyla devam edecek. Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’a ait şiirlerin okunmasıyla devam edecek programda, müzik dinletisi yer alacak. Ardından ise İstiklal Marşı Oratoryosu sahnelenecek. Ödül töreninden sonra Güzel Sanatlar Lisesindeki program sona erecek.

Aynı gün saat 15.30’da Adıyaman Üniversitesi Vehbi Koç Konferans salonunda İstiklal Marşıyla ilgili konferans verilecek.

İl Kültür Müdürlüğünce ise 12 Mart sabah 09.00’dan 16.00’ya kadar devam edecek bir sergi açılacak. Sergi, İl Halk Kütüphanesinde vatandaşların da ziyaretine açık olacak.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu