Son Dakika
25 Mayıs 2018 Cuma

“İstihdamı üçe beşe katlayacağız”

30 Mart 2017 Perşembe, 08:00

Boynukara’dan İşkur Müdürü Yücekaya’ya Ziyaret

“İstihdamı üçe beşe katlayacağız”

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, İşkur Müdürü Mehmet Emin Yücekaya’yı ziyaretinde cazibe merkezleri programı için sonuç veren başvurular olduğunu belirterek, Adıyaman’da istihdamın iki katına çıkacağını ümit ettiğini söyledi.

İşkur İl Müdürü Mehmet Emin Yücekaya’yı ziyaret eden AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, istihdamla ilgili önemli bilgiler verdi.

Boynukara, “İlimizde yeni yatırım yapacak olanlar var.  Cazibe merkezleri programı için sonuç bekleyen başvurular var. Bunlar netleşince zaten size de gelecek. Muhtemelen, Adıyaman’da biz her yılki istihdamımızın iki katını iki katı fazlası istihdam üretebileceğiz.” dedi.

Üç aylık dönemde 8 bin kişinin işe girdiğini belirten Boynukara, “Bugün itibariyle ben SGK verisine baktım, ocaktan bu tarafa 8 bin işe giriş var. Tabii 2016 özellikle, ikinci yarıdaki  krizler sebebiyle işten çıkışlar olmuştu. Ama halihazırda 2 bin- 2 bin 500 civarında artıdayız. Şimdiden sözünü aldığımızda 3 bin 500 kadar da artı istihdam var.” dedi.

Boynukara, “Ama ben hem Cazibe Merkezleri Programı kapsamında yapılacak yatırımlar hem 6. Bölge desteğiyle bunu üçe beşe katlayacağız kanaatindeyim.” dedi.

Yatırımcıya her türlü kolaylığın ve desteğin verildiğini söyleyen Boynukara, “Bu sene aslında istihdam yılı olacak” dedi.

İşsizliğin ülke genelinde olduğu gibi Adıyaman’da da sorun olduğunu söyleyen Boynukara, “Sizler de, bizler de proje getireceğiz, fikirlerimizi paylaşacağız” dedi.

Adıyaman İşkur İl Müdürü Mehmet Emin Yücekaya, Boynukara’nın ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, istihdamda milli seferberlik, Cazibe Merkezleri Programı ve diğer destekler konusunda Adıyaman’da yapılanları anlattı.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: