Adıyaman

İşten Çıkartılan İşçilerden Görüşme Trafiği

İşten Çıkartılan İşçilerden Görüşme Trafiği

 

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) için petrol araması yapan TPIC’de çalışırken işten çıkartılan işçiler siyasiler ve yetkililerle görüştü.

TPIC’te çalışırken işten çıkartılan ve işsiz kalan işçiler, Valilik, Belediye, AK Parti, CHP, MHP, DBP’yi ziyaret ettiler.

İşçiler ilk olarak AK Parti il başkanlığını ziyaret etti. İl Başkanı Seyfettin Bilen’in yerinde olmamasından dolayı başka bir güne randevu aldılar.

Daha sonra DBP’ye giden işçiler İl Başkanı Zeynal Mutlu ile görüşerek, Petrol-İş Sendikasının konuyu yargıya taşıdığını ancak siyasilerden de kamuoyu desteği beklediklerini dile getirdiler.

MHP’yi ziyaret eden işçiler İl Başkanı Hüseyin Özgün ile görüşerek ondan da destek istediler. İşçiler daha sonra CHP İl Başkanı Abuzer Tanrıverdi’yi ziyaret etti.

İşçiler daha sonra Vali Mahmut Demirtaş ile görüşmek istedi ama Vali Mahmut Demirtaş’ın yerinde olmamasından dolayı, temsilcileri Vali Yardımcısı ile görüştüler.

İşçiler, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’yu ziyaret etmek istedi ama Başkanın yerinde olmamasından dolayı görüşemediler.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu