Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

İşte Adıyaman’daki İşsizliğin Boyutu

03 Haziran 2016 Cuma, 09:32

150 kişilik işe 2 bin 70 kişi başvurdu

İşte Adıyaman’daki İşsizliğin Boyutu

 

Adıyaman’da işsizliğin korkunç denecek boyutlara geldiğinin resmini, dün Adıyaman Belediyesi’nde bir kez daha kendisini gösterdi. Geçici olan, mevsimlik bir iş olan Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında İşkur desteğiyle Adıyaman Belediyesi’ne 150 işçi alınacaktı ama tam 2 bin 70 kişi başvurdu. 150 işçi işbaşı yapacak ama 1920 kişinin umudu bir başka bahara kalacak.

Adıyaman Çalışma ve İş Kurumu (İşkur) İl Müdürlüğü tarafından Adıyaman Belediyesi’ne Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında alınacak 150 kişi için 2 bin 70 kişi başvurdu.

İşkur Adıyaman Müdürlüğün TYP kapsamında çeşitli kurumlara toplamda 430 kişi alacak. TYP kapsamında Adıyaman Belediyesi’ne mülakat ile alınacak olan 150 kişi için 2 bin 70 kişi başvurdu. Adıyaman Belediyesi’ne kamusal altyapının yenilenmesi işinde çalıştırılacak olan işçiler 175 iş günü çalışacak.

Sabahın erken saatlerinden itibaren Adıyaman Belediyesi Konferans Salonu önüne gelen kişiler listeleri kontrol ederek, form doldurarak yetkililere teslim etti.

Erkeklerde 35 yaş üzeri erkekler müracaat ederken, bayanlarda yaş sınırının olmadığı ifade edildi. Teslim edilen formların incelenmesi sonrasında gerçekleştirilen mülakat ile işçiler önümüzdeki günlerde işbaşı yapacak.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz