Adıyaman

İşsizliğe ‘geçici’ umudu

TYP Başvuruları Uzun Kuyruklar Oluşturdu

İşsizliğe ‘geçici’ umudu

 

Adıyaman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında istihdam edilecek işçiler için müracaatlar başladı.

28 Eylül-07 Ekim 2015 tarihleri arasında yapılan başvurular daha sonra iptal edilmişti. İptal edilen başvurular yenilerek, başvurular 26 Ekim – 04 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Başvuruların ilk gününde Adıyaman İşkur Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluştu. 1400 kişinin alınacağı işler için başvuruların ilk gününde yaklaşık 2500 kişinin başvurduğu öğrenildi. Yağışlı havaya rağmen oluşan kuyruklar yüzlerce metre uzadı.

‘Çevre temizliği’, ‘Kamusal Altyapının Yenilenmesi’ ve ‘Okulların Sınıf ve Çevre Temizliği’ konularında; Adıyaman Belediyesi, İl Özel İdaresi, İl Milli eğitim Müdürlüğü, İlçe ve Belde Belediyeleri ile imzalanan protokollerle toplam 25 adet projede 1.400 kişinin 15 Ekim 2015 tarihinden 15 Haziran 2016 tarihine kadar istihdam edilecek.

Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde, İlçe Belediyelerindeki İşkur hizmet noktalarında, Belde Belediyelerindeki İşkur hizmet noktalarında başvurular alınıyor.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı