Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

İşini kurmak isteyenlere fırsat

01 Haziran 2017 Perşembe, 10:33

Girişimcilik eğitimleri tamamlandı

İşini kurmak isteyenlere fırsat

 

Girişimcilik ruhunun canlandırılması ve yeni girişimcilerin yetişmesi için Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri tamamlandı.

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası ile İŞKUR İl Müdürlüğü’nün ortak organizasyonunda düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik eğitimler sona erdi. 13 Nisan 2017-23 Mayıs 2017 tarihleri arasında Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Girişimcilik Eğitimi verildi.

Biri engellilere yönelik olmak üzere 4 eğitim Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Salonunda, 1’er eğitim ise Kahta ve Besni ilçelerinde gerçekleşti. Girişimci adaylarının Adıyaman ekonomisine kazandırılması açısından eğitimlerin önemi ortaya çıktı. Düzenlenen eğitimler 32 saat olup kurs sonrasında 150 girişimci adayı sertifika almaya hak kazanıyor.

Girişimciliğin desteklenmesinin ve yeni istihdam yaratmanın önemini vurgulayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, “Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerimize, yeni iş fikirlerini hayata geçirmelerinde yardımcı olmak ve projelerini hazırlarken izleyecekleri yol ile kuracakları işletmelerin başarı düzeylerinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini hayata geçirdik. Ticaret ve Sanayi Odası olarak girişimciliği önemsiyoruz. Devlet bu konularda kesenin ağzını açmış durumda. Bu desteklerden maksimum oranda faydalanmamız gerekiyor. Biz çok sayıda kişiye girişimcilik eğitimi verdik. 32 saat sürecek olan eğitimleri tamamlayan kursiyerlerimiz KOSGEB Girişimcilik Sertifikası almaya hak kazanacak. Sunacakları projelerin başarılı bulunması halinde ise yeni kuracakları işlerinde KOSGEB’in sunduğu 50 bin TL hibe ve 100 bin TL’lik faizsiz kredi desteğinden yararlanma fırsatı bulacaklar” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz