Adıyaman

Işid’e Karşı Savaşırken Öldü

Işid’e Karşı Savaşırken Öldü

Kobani’de, IŞİD’e karşı savaşırken hayatını kaybeden 27 yaşındaki Engin Taştan, memleketi Adıyaman’da toprağa verildi.

Memleketi Adıyaman’a getirilen Taştan’ın cenazesi Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Morgda yıkanan cenaze, BDP, HDP’liler ve yakınları tarafından cenaze, aracına bindirilerek önce Taştan’ın Bahçecik Mahallesinde ikamet ettiği eve götürüldü daha sonra Karapınar Mahallesinde bulunan Kobani’ye yardım için kurulan çadıra götürüldü. Karapınar mahallesinde kalabalık bir gurubun karşıladığı cenaze daha sonra omuzlarda Karapınar Mezarlığına götürülerek burada toprağa verildi.

Cenaze Sonrası Yürüyüş

Kobani’de, IŞİD güçlerine karşı savaşan Adıyamanlı Engin Taştan’ın toprağa verilmesi sonrası, cenazedeki kalabalık mezarlıktan Kobani için kurulan yardım çadırına kadar yürüdü.

Kobani’de IŞİD güçlerine karşı savaşırken hayatını kaybeden 27 yaşındaki Engin Taştan’ın cenazesi Karapınar Mezarlığında toprağa verildi. Taştan’ın cenazesi sonrası cenazeye katılan kalabalık Engin Taştan’ın posterini açarak mezarlıktan Karapınar’da bulunan Kobani’ye yardım çadırına kadar yürüdü. Yürüyüşte herhangi bir olumsuzluğun çıkması durumuna karşı polis ekipleri güvenlik tedbirlerini üst seviyeye çıkarırken, yürüyüş olaysız sona erdi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu