Adıyaman

IŞİD’ciler Adıyaman’dan İhraç Edilecek

IŞİD’ciler Adıyaman’dan İhraç Edilecek

 

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Canlı Bomba Olan Kişilerin Belediye Meclis Kararıyla Hemşerilikten Çıkartılıp, Adıyaman’dan İhraç Edileceğini Kaydetti. Hüsrev Kutlu: “Canlı Bombalar Adıyaman Hemşehriliğinden Çıkartılacak”

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyamanlı olan IŞİD bombacılarının hemşehrilikten ihraç edileceğini kaydetti.

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, ilk belediye meclis toplantısında, IŞİD bombacıları başta olmak üzere teröristlerin, Adıyaman Hemşehriliğinden çıkartılacağını açıkladı.

Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman’ın Türkiye’de değil dünyada en huzurlu, teröre karşı en güzel duruş sergileyen şehir olduğunun altını çizerek, son zamanlarda canlı bombalarla birlikte anılmasının en fazla Adıyamanlı vatandaşları üzdüğünü vurguladı.

Adıyaman hiçbir şekilde teröre prim vermeyen, canlı bombaları tasvip etmeyen bir şehir olduğunu ifade eden Başkan Kutlu, bu kadar güzel bir şehri, temiz şehri, birkaç kandırılmış insanla kirletmenin doğru bir hareket olmadığını dile getirdi.

Kente faydası olan ve hizmet eden kişilere Belediye Meclisi kararıyla ‘Fahri Hemşehrilik’ beratı verildiği gibi, kente zarar verenlerinde ‘Hemşehrilikten’ çıkartılabileceğini belirten Hüsrev Kutlu, şunları söyledi:

“Ankara’da ki saldırıda henüz açıklanmadı ama Adıyamanlı denmesi bile bizim üzüntümüzü yüz katına çıkarmıştır. Bizde buna tedbir olarak tıpkı Adıyamanlılara faydası olanlara ‘Fahri Hemşehrilik’ beratı verdiğimiz gibi bu tarz Adıyaman’ın adını kirleten, Adıyamanlıyı utandıran eylemleri yapan kimseleri de Adıyamanlılıktan çıkarmayı düşünüyoruz.

İlk belediye meclisi toplantısında bunu gündeme getireceğiz. Bütün partilerin oy birliğiyle bu kararın çıkacağını düşünüyorum. Adıyaman’ın ismini kirleten, terör yuvası gibi gösteren, Adıyaman’ımızı yanlış tanıtan kimselerin ‘Adıyaman Hemşehriliği’nden ihracına karar vereceğiz.

Bunların başında canlı bomba olduğu belirtilen kimseler gelmektedir. Çünkü bunlar Adıyaman’a çok ciddi zarar vermektedir. Adıyaman gece gündüz huzur ve güvenin olduğu, terör olayı olmayan, hiçbir terör örgütüne destek vermemiştir. Hiçbir ailenin destek vermediği bir örgüt varsa ise, IŞİD’dir. Bu dışardan kumandalı İslam’ı ve insanlığı yanlış tanıtan Adıyaman’a en büyük zararı veren örgüttür.

Biz bu terör örgütünün kirli ellerini Adıyaman’ın üzerinden çekmesini istiyoruz. Bir kimse canlı bomba olacaksa önce Adıyamanlılıktan çıkacaktır; sonra İslam’dan çıkmalıdır; sonrada insanlıktan çıkmalıdır. Adıyamanlı kimliğini muhafaza eden bir kimsenin böyle bir terör olayına karışması mümkün değildir. Burası barışın, huzurun kentidir. Adıyamanlı olarak kınıyoruz ve bunları Adıyamanlı olmaktan ihraç ediyoruz.

Kanunda böyle bir açık madde yok ama belediye meclisi Adıyaman halkını temsil etmektedir. Adıyaman halkını temsil eden böyle bir kurum, böyle kimseleri Adıyaman dışına atma yetkisi vardır diye düşünüyoruz.”(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı