Son Dakika
26 Mayıs 2018 Cumartesi

“İşçilerin çıkmasına razı değiliz”

10 Haziran 2015 Çarşamba, 10:09

 

Üniversite, işçi çıkarmaya engel olmaya çalışıyor

“İşçilerin çıkmasına razı değiliz”

 

Adıyaman Üniversitesi, temizlik ihalesi sonuçlandığından bu yana süren mevcut çalışan işçilerin işten çıkarılmaması, kimsenin ekmeğinden olmaması çabası sürüyor. Yüklenci firmanın çalışanları işten çıkararak, yerine yeni işçiler almak istemesine Adıyaman Üniversite yönetimi razı olmuyor, işçiler feryat ediyor.

Adıyaman Üniversitesi Genel Sekreter Vekili Doç.Dr. Mehmet Kaygusuzoğlu, “Üniversitemiz Temizlik işi ihalesini alan Arıtem firması basına yanlış bilgiler vererek toplumu yanlış yönlendirmektedir.  Bu konu üniversitemiz açısından değerlendirildiğinde, işten çıkarılmalarına razı olmadığımız mevcut işçilerin kıdem tazminatlarını ödeyecek olacağımızı söylemek, bu işçilerin çıkmasına razı olduğumuz anlamına gelmektedir. İşçilerin çıkarılması temelden karşı olduğumuz hususun kendisidir.” dedi.

Kaygusuzoğlu, “Firma yetkililerinin daha ilk günden biz bu ihaleden zarar ediyoruz demeleri, çalışanların tamamını değiştirmek istemeleri, kurumumuz ile uyumlu çalışmak yerine bir dayatma içerisinde olmalarının anlaşılır bir tarafı bulunmamaktadır. Türkiye’de bir kamu kurumunda çalışan taşeron şirket işçilerinin bu şekilde topluca işten çıkarılması daha önce yaşanmış bir olay değildir. Bu nedenle firma tarafından dile getirilen iddiaların gerçekle bir ilgisi bulunmamaktadır. 95 kişiye hayali umutlar vaat etmek, mevcut 95 çalışanın asgari ölçekte kurdukları düzenlerini bozarak telafisi imkansız ailevi ve sosyal sorunların doğmasına sebep olmak, Adıyaman’ımızdaki kardeşlik ve huzur ortamına zarar vermekten öteye bir şeye yaramayacaktır.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz