Adıyaman

İnternet Kafeler Denetlendi

İnternet Kafeler Denetlendi

 

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri internet kafeleri denetledi.

Başta okul çevresinde bulunan ve öğrencilerin okul vakitlerinde oyun oynamak amacıyla gittikleri internet kafeler denetlendi. Okullarda yazılı sınavların yaklaşması nedeniyle öğrencileri bu ortamlardan uzak tutmak amacıyla denetimler arttırıldı.

Polis ekipleri Adıyaman il merkezinde faaliyet gösteren 133 internet kafenin, okulların açılmasından sonra aralıksız olarak denetlenmesine devam edildi. Denetimlerde 12 yaşından küçük çocukların velisi yanında olmadan kesinlikle internet kafelere giremeyeceği, okul saatlerinde okul kıyafetli öğrencilerin de internet kafeye girmesinin yasak olduğu, internet kafelerin çocukların zararlı sitelere girmesini engelleyen filtre programlarını kullanmasının zorunlu olduğu hususlarına uymayan işletmelere cezai işlem uygulandığı internet kafelere bildirildi.

Okulların açılmasından bu yana yapılan denetimlerde 18 internet kafeye cezai işlem uygulandı. Denetimlere zaman zaman Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri de katılarak yaşı büyük şahıslara GBT uygulaması yapılmaktadır. Yapılan denetimlerde internet kafede olduğu tespit edilen çocukların ailelerine haber verildi.

Ayrıca Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince, okul çevrelerinde bulunan market ve bakkallar da zaman zaman kontrol edilerek, öğrencilere sigara satışı yaptığı tespit edilenlere gerekli yaptırımlar uygulanıyor.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu