Son Dakika
27 Mayıs 2018 Pazar

İnsanımız yollarda ölüyor

24 Haziran 2016 Cuma, 10:03

Hamasi nutukları bırakın

İnsanımız yollarda ölüyor

 

Adıyaman, istihdamda Türkiye ortalamasının üzerinde, işsiz kalanların kendince çözümü ise başka illere tarım işçisi yani ırgat olarak gitmek. Düşük ücretle, sağlıksız koşullarda çalışan insanlarımızı yollarda ölüme de terk ediyoruz. Adıyaman’ın geliştiğini, kalkındığını, uçtuğunu söyleyenler, hamasi nutukları bırakın, bakın insanımız yollarda ölüyor.Insanimiz-Yollarda-Oluyor-(2)

Malatya’da mevsimlik işçileri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucunda 1 kişi hayatını kaybetti, 28 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Doğanşehir ilçesi Sürgü Mahallesi civarında meydana gelen kazada, mevsimlik işçileri taşıyan ve sürücüsü öğrenilemeyen 02 DF 792 plakalı minibüs, yoldan çıkarak ters döndü. Kazayı gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar, olay yerindeki ilk müdahalenin ardından ambulanslarla Doğanşehir Devlet Hastanesi, Malatya Devlet Hastanesi ile Turgut Özal Tıp Merkezi’ne sevk edildi. Yaralılardan Cemile Aydın’ın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi. Kazada yaralanan 2 kişinin de hayati tehlikesinin sürdüğü belirtildi.

 

Mevsimlik İşçiler Tamamen Sahipsiz

Insanimiz-Yollarda-Oluyor-(7)CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz,  Doğanşehir ilçesinde mevsimlik işçileri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu yaralanan ve Devlet Hastanesi’ne kaldırılan vatandaşları ziyaret etti.

Doğanşehir ilçesi Sürgü Mahallesi civarında meydana gelen kazada, mevsimlik işçileri taşıyan minibüs devrilmiş, kazada 1 kişi hayatını kaybetmiş, 28 kişi de yaralanmıştı. Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve tedavi altına alınan yaralıları ziyaret eden CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, yaralılara geçmiş olsun dileklerini iletti. Mevsimlik işçilerin zor şartlar altında çalıştığını ifade eden Kiraz, “Mevsimlik işçiler, Türkiye’nin dört bir yanında ekmek paraları için koştururken, güvencesiz olarak bir araca iki katı kadar binerek,  işlerine gitmek zorunda kalıyor. Bu durum ise onların ne kadar yoksul ve fakir olduklarını gösteriyor. Sosyal devletin görevlerinden birisi de işçisine, çiftçisine sahip çıkmak. Mevsimlik işçiler tamamen sahipsiz, bu sorumluluğu birilerinin üstlenmesi gerekiyor. Devletin en azından bu insanların sigortalarını yapması lazım. Son 5 ay içerisinde 150’nin üzerinde mevsimlik işçi hayatını kaybetti. Birilerinin de bu konuda sorumluluk alması ve gereğini yerine getirmesi lazım. Umarım bu tür kazalar bir daha yaşanmaz” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz