Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

İmam Hatipli Gençlerin Başarısı

31 Mayıs 2016 Salı, 10:07

Arapça Şarkı Yarışmasında Türkiye İkincisi Oldular

İmam Hatipli Gençlerin Başarısı

 

Adıyaman İmam Hatip Ortaokulu, Adıyaman’ı gururlandıran bir başarıya imza atarak, Ankara Kızılcahamam’da yapılan Milli Eğitim Bakanlığı’nın organize ettiği Arapça Şarkı Yarışmasında Türkiye İkinciliği aldı.

25 bin Anadolu imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokulu öğrencisinin katılımıyla il ve bölge finalleri gerçekleştirilen 7. Uluslararası Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarının Türkiye finalleri, 29-30-31 Mayıs 2016 tarihlerinde Ankara Kızılcahamam’da yapılıyor. Dün yapılan ödül töreninde, Adıyaman İmam Hatip Ortaokulu adına katılan öğrencilerin Türkiye İkinciliğine hak kazandığı Imam-Hatipli-Genclerin-Basarisi-(4)duyuruldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Din İşleri Genel Müdürlüğü, Akademi Lisan İlmî Araştırmalar Derneği danışmanlığı ve MİHVAK işbirliği ile gerçekleştirdiği yarışmalar; Türkiye genelindeki 10 yarışma bölgesinde, 8 dalda finale kalan 68 okulun katılımıyla gerçekleştirildi. Finallerde farklı kategorilerde 3 dalda 130 imam hatip ortaokulu öğrencisi, 5 dalda 116 Anadolu imam hatip lisesi öğrencisi ile öğrencileri yarışmalara hazırlayan 71 öğretmen ödüllendirildi.

İmam hatip ortaokulları kategorisinde Arapça Şiir Okuma Yarışması, Arapça Hikâye Canlandırma Yarışması ve Arapça Çocuk Şarkıları Yarışması; Anadolu imam hatip liselerinde Arapça Bilgi Yarışması, Arapça Şiir Okuma Yarışması, Arapça Metin Canlandırma Yarışması, Arapça Hat-Kaligrafi Yarışması; Uluslararası Anadolu imam hatip liselerinde Arapça Şiir Okuma Yarışması ve Arapça Metin Canlandırma Yarışması; proje Anadolu imam hatip liselerinde ise bu yıl ilk defa, Arapça Münazara Yarışmasının Türkiye finalleri yapıldı.

Adıyaman İmam Hatip Ortaokulu’nun Arapça Şarkı Yarışmasında ödülü, şarkıyı seslendiren öğrenciler, İmam Hatip Ortaokulu Arapça Öğretmeni Şehrazat Zengin Karayılan Okul Müdürü Nevzat Yiğit ve müzik öğretmenleri aldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz