Adıyaman

İl başkanlığı yaptığı partisinden istifa etti

AK Parti Eski İl Başkanı Seyfettin Bilen, ” AK Parti üyeliğimden istifa ettim.”dedi.

Bilen, yazılı açıklamasında, ülke, millet ve devlet ile ilgili fikri siyaset tahayyülümün tatbik zemini ve ortamı olarak gördüğü ve yeniden yeni bir medeniyet inşası iddiası ile erdemliler hareketi olarak başlayan AK Partide farklı görevlerde bulunduğunu ve akabinde il başkanı olarak görevime devam ettiğini kaydetti.

Bilen, açıklamasına şöyle devam etti:

“Bütün görevlerim esnasında tüm teşkilat üyeleri ile birlikte değerler ve ilkeler siyasetini diri tutmak, insanımızın umutlarını karşılıksız bırakmamak için kolektif ruhu önceleyerek samimiyet ve gayretle yoğun emek verdim.

Ancak son yıllarda AK Partinin kuruluş felsefesinden, değerler ve ilkeler siyasetinden koptuğuna üzülerek şahit oluyoruz. Bu kopuş ilkelerin ve değerlerin yeniden mihenk olması için çaba gösteren, telkin, tavsiye ve önerilerde bulunan partinin genel başkanlığını, ülkenin Dışişleri Bakanlığını ve Başbakanlığını yapmış; ilmi, bilgeliği, samimiyeti ve tevazusu ile gönüllerde yer edinmiş Sayın Ahmet Davutoğlu ile beş arkadaşını partiden ihraç etme noktasına vardı. Sayın Ahmet Davutoğlu’nun bütün tespitlerini, değerlendirmelerini ve çağrılarını haklı buluyor ve harfiyen katılıyorum.”

AK Partide özeleştiri kültürünün kalmadığını kaydeden Bilen, “Değerlerin, ilkelerin ve ideallerin kişisel ikbal gayretlerinin öncelendiğini, milletin umutlarına ve yüreğine dokunmayan bir siyaset yürütüldüğü görüyorum. Evrilen AK Parti siyasetinin fikri ve siyasi tahayyüllerime ve millete hizmet etme idealime uygun olmadığını düşündüğümden AK Parti üyeliğimden istifa ettim. Birlikte çalıştığımız, emek verdiğimiz, ter döktüğümüz mahalle temsilcisinden, kademe başkanlarına kadar bütün teşkilat üyelerine ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Toplumun ve ülkenin geleceği için sorumluluğum artarak devam etmektedir. Yeniden ihya ve inşa için ortak akıl ve kolektif ruh zemininde oluşturacağımız birlikteliğimizin devam etmesini umuyorum. Gelecek dönemlerde de yeni başarı hikâyeleri ile sorumluluğumuzu hep birlikte yerine getirebileceğimizden eminim. Bu inanç ve bilinçle selam ve saygılarımı arz ederim.” şeklinde ifade etti.(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu