İki Tekere Teşvik İçin Grupça Geziyorlar

12 Ekim 2016 Çarşamba, 09:24

İki Tekere Teşvik İçin Grupça Geziyorlar

 

Adıyaman’da sosyal medya üzerinden bir araya gelen bisiklet ve motosiklet sürücülerinden oluşan iki teker sürücüleri grubu, Adıyamanlı hemşerilerini iki tekere teşvik amacıyla ilçe ilçe gezerek gösterilerde bulunuyor.

İki teker gurubu adına konuşan iki teker sürücülerinden Ali Korkmaz, Adıyaman genelinde 100’ün üzerinde gruplarına katılım olduğunu belirterek, amaçlarını şöyle açıkladı:

“Sponsoru olmayan bir  sürücü grubuyuz. Adıyamanlı hemşerilerimizi iki tekere teşvik etmek istiyoruz. Bu nedenle zaman zaman gurup halinde geziler düzenliyoruz. Gittiğimiz İlçelerde ve köylerde çeşitli gösteriler yapıyoruz.  Arkadaşlarımız sürücü kurallarına uyarak sürüşlerini yapıyor. Sürücülere örnek olmak amacıyla her zaman full ekipmanla geziyoruz.”

İki teker sürücülerinden Mehmet Aslan ise iki teker sürücülüğünün çok keyifli bir iş olduğunun altını çizerek, “ Ben bu gruba katılmanın keyfini yaşıyorum. Gezilerimiz çok keyifli geçer. Bu gün benim bölgem olan Kahta İlçesindeydik. İlçe giriş ve çıkışında gösteriler yaptık. Bu günkü gezimize 30 arkadaşımız katıldı. Nissibi Köprüsüne gittik. Burada çeşitli gösterilerde bulunduk. Piknik yaptık. Çok keyifli geçti” dedi.

Adıyamanlı ili teker sürücüleri vatandaşlara örnek teşkil etmesi amacıyla gittikleri her yerde full ekipmanları giyerek motosikletlerini sürüyorlar.

İki teker kullananlara da mutlaka eğitim almaları tavsiyesinde bulundular.(PHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz