Adıyaman

İki polis yaşam savaşı veriyor

Otomobil ile zırhlı araç çarpıştı: 1 şehit, 2 ağır yaralı

İki polis yaşam savaşı veriyor

 

Adıyaman’da, zırhlı polis özel harekat aracı ile bir otomobilin çarpışması sonucu 1 özel harekat polisi şehit olurken 2 özel harekat polisi ise ağır şekilde yaralandı.  Adıyaman’da görev yapan Malatyalı şehit özel harekat polisi için Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Şehidin babası Mehmet Kılınç: Evde nişanlısı bekliyor, ben nişanlısına ne diyeceğim.

Edinilen bilgiye göre, Mevlüt A., idaresindeki 16 LD 756 plakalı otomobil ile Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ne ait zırhlı polis özel harekat aracı Sakarya Caddesi Beri Köprüsü Kavşağında çarpıştı. Zırhlı araç ile otomobilin çarpışması sonucu zırhlı araç taklalar attıktan sonra ters dönerek durabildi.

Meydana gelen kazada zırhlı araç içerisinde bulunan 3 polis yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralı özel harekat polislerinden biri bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olurken diğer iki polisin ise hayati tehlikelerinin devam ettiği öğrenildi.

Iki-Polis-Yasam-Savasi-Veriyor-(1)Kaza haberini alarak önce kaza yerine daha sonra ise hastaneye gelen Adıyaman İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ile İl Jandarma Komutanı Yarbay Ercan Atasoy kaza hakkında bilgiler aldı.

Öte yandan arkadaşlarının şehit olduğunu öğrenen ve hastaneye gelen polis memurları gözyaşlarına hakim olamadı.

 

Malatya’ya şehit ateşi düştü

Adıyaman’da, zırhlı polis özel harekat aracı ile bir otomobilin çarpışması sonucu şehit olan özel harekat polisinin Malatyalı olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Mevlüt A., idaresindeki 16 LD 756 plakalı otomobil ile Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ne ait zırhlı polis özel harekat aracı Sakarya Caddesi Beri Köprüsü Kavşağında çarpıştı. Zırhlı araç ile otomobilin çarpışması sonucu zırhlı araç taklalar attıktan sonra ters dönerek durabildi.

Meydana gelen kazada zırhlı araç içerisinde bulunan 3 polis yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralı özel harekat polislerinden biri bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Şehidin cenazesi hastane morguna alınırken şehidin memleketinin Malatya olduğu öğrenildi.

 

Iki-Polis-Yasam-Savasi-Veriyor-(9)Şehit polis memuru için tören düzenlendi

Adıyaman’da görev yapan Malatyalı şehit özel harekat polisi için Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Şehidin babası Mehmet Kılınç: Evde nişanlısı bekliyor, ben nişanlısına ne diyeceğim.

Güneydoğu’daki terör operasyonlarında aktif olarak görev yapan ve Adıyaman’da zırhlı araçla yaşadığı kaza sonrası şehit düşen polis memuru Seracettin Kılınç için Emniyet Müdürlüğü bahçesinde tören düzenlendi.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket Şubesi’nde görevli polis memuru Seracettin Kılınç, zırhlı shortland araçla devriye görevi yaparken araç takla atmış, Kılınç kaldırıldığı hastanede şehit olurken, Rıza Cerit ve Selvet Şimşek yaralanmıştı.

Şehit polis memuru Seracettin Kılınç için Adıyaman Emniyet Müdürlüğü bahçesinde cenaze töreni düzenlendi. Törende, şehit yakınlarının feryatları yürekleri dağladı. Şehidin annesi Pakize Kılınç ve babası Mehmet Kılınç başta olmak üzere, yakınları sinir krizleri geçirdi. Ayakta durmakta zorlanan şehidin yakınlarını Vali Abdullah Erin, Emniyet Müdürü  Fikret Salmaner başta olmak üzere protokol üyeleri ayakta tuttu. Yakınları şehidin Türk bayraklı tabutuna sarılarak, göz yaşları döktü.

Törende konuşan Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, şehit polis memuru Seracettin Kılınç’ın ülkemizin birliği ve bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği uğruna başta Tunceli, Şanlıurfa, Diyarbakır Sur, Mardin Nusaybin gibi yerlerde aktif olarak görev yaptığını kaydetti.

Daha sonra Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, dua yaptırdı. Duanın ardından tören mangasından önce özel hareket polisleri şehit olan arkadaşlarına son görevlerini yerine getirerek, tabutu omuzladı.

 

Evde nişanlısı bekliyor, ben nişanlısına ne diyeceğim?Iki-Polis-Yasam-Savasi-Veriyor-(10)

Tören sonrası Adıyaman Valisi Abdullah Erin ve Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, acılı baba Mehmet Kılınç’ın koluna girerek, araca kadar götürdü. Acılı baba göz yaşları içerisinde, “Oğlumu evde nişanlısı bekliyor. Ben nişanlısına ne diyeceğim? Ne diyeceğim, kimi getirdim diyeceğim?” demesi yürekleri dağladı.  Şehidin cenazesi toprağa verilmek üzere Malatya’ya gönderildi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu