Anasayfa / Adıyaman / İki kardeşi ısıtacak ‘kurum’ aranıyor!
(ÖZEL) DÜNYANIN YÜKÜ ÜZERİNDE DONDURUCU SOĞUKTA AYAĞINDA TERLİKLE KARDEŞİNİ EL ARABASINDA TAŞIYAN 74 YAŞINDAKİ DEDEYİ GÖRENLERİN YÜREKLERİ BURKULDU

İki kardeşi ısıtacak ‘kurum’ aranıyor!

Kardeşliğin yaşı da, başı da olmuyor!

Yaşlılık aylığıyla geçinen iki kardeş. Birisi 72 yaşında, birisi 74 yaşında. 72 yaşında olan İmmi Tüten’e, 74 yaşında olan ağabeyi Hacı Yıldırım bakıyor. Yaşlılık aylığını almak için taksiyle değil, el arabasıyla, soğuk havada ikisi de üşüyerek PTT’ye kadar geliyor. Görenlerin içini acıtan bu durumu giderecek kurum aranıyor. Bu büyüklerimizin maaşını evine götürecek, onların içini ısıtacak, varsa eksikliklerini giderecek kurum, kuruluş ve insanlık aranıyor.

Dondurucu soğukta ayağında terlikle kardeşini el arabasında taşıyan 74 yaşındaki dedeyi görenlerin yürekleri burkuldu.

Adıyaman sokaklarında soğuk kış gününde ayağında terlikle el arabasının üzerinde kardeşini taşıyan 74 yaşındaki Hacı Yıldırım, görenlerin yüreklerini burktu.

Hacı Yıldırım, Varlık Mahallesi’nde oturan 72 yaşındaki kardeşi İmmi Tüten’i battaniyeye sarararak yola koyuldu. Kardeşi gibi ayağında terlikle yollara düşen Hacı Yıldırım, Adıyaman Atatürk Bulvarı üzerindeki PTT Şubesine gelerek yaşlılık maaşını çekmek istedi. Hem kendisi hem de kardeşinin maaşını çekmek isteyen Yıldırım, kardeşi kimliğini unuttuğu için parayı çekemeden geri dönmek zorunda kaldı. Adıyaman Sağlık Ocağı Caddesi ve Gölbaşı Caddesi’nde ayağında terlikle kardeşinin bulunduğu el arabasını güçlükle iten yaşlı adamı görenlerin yürekleri sızladı.

Hacı Yıldırım, maaş çekmek istediklerini ancak kardeşinin kimliği evde kaldığı için eve döndüklerini belirterek, “Kardeşimin kocası yok. Kimse bakmıyor, ben bakıyorum. Kimsemiz yok” ifadelerini kullandı.

Kardeşini kilometrelerce el arabasının üzerinde taşıyan ve vatandaşlar tarafından ‘yükü ağır’ denilen yaşlı adam, insanların bakışları arasında gözlerden kayboldu.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA

Bu Habere de Bakın

Başkanlar İstanbul seçimlerini değerlendirdi

Adıyaman belediye Başkanı Süleyman Kılınç’ın da katıldığı programda, başkanlar, TRT Kurdi canlı yayınında İstanbul Büyükşehir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir