AdıyamanManşet

İki ilçeden siyaset üstü işbirliği

AK Partili ve CHP’li belediye dayanışması

Siyaset, çözüm üretme sanatı olduğu halde daha çok “kavga sanatı” veya ayrışma gerekçesi oldu. Bunu aşan, ilçenin sorunlarını siyaset üstü bir bakışla çözmeye çalışan iki ilçe örnek oldu. Birisi AK Partili, diğeri CHP’li, iktidar ve muhalefete mensup iki belediye başkanının suyla başlayan işbirliği, siyasetin üstüne çıktı.

AK Partili Besni belediye Başkanı E.Mehmet Emre ile CHP’li Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım’ın su üzerinden başlayan işbirliği örnek oluyor. Emre, “Hiçbir politik kaygı ve çıkar gözetilmeden yürütülen bu dayanışma devam edecektir” Yıldırım “Her iki belediyenin içme suyu yardımlaşması takdire şayandır” dedi.

Besni Belediye Başkanı E. Mehmet Emre, Besni ve Gölbaşı ilçe belediyelerinin sınırsız dayanışmasının örnek olduğunu kaydetti. Emre, yaptığı açıklamada, Besni ve Gölbaşı ilçelerinin iki kadim kardeş ilçe olduğunu belirterek, “Geçmişten günümüze her platformda ortak dertleri, ortak sevinçleri paylaşmış iki şehir olarak geleceğe de ortak projelerle yürümektedir.” dedi.

 

Hiçbir politik kaygı ve çıkar gözetilmeden yürütülen bu dayanışma devam edecektir

Söz konusu iki ilçenin eskiden beri süre gelen su sorununu da çözüme kavuşturmak hususunda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Erkenek İçme Suyu Projesi başlatıldığını ve en yakın zamanda bitirileceğini kaydeden Eyyüp Mehmet Emre, şunları dile getirdi:

“Bu süreçte yangın durumlarında, afetlerde, su sıkıntısı yaşandığı dönemlerde her iki şehrin belediyesi dayanışma ve yardımlaşma içerisinde olmuştur. İçme suyu ihtiyacının arttığı şu günlerde Besni, Gölbaşı, Harmanlı, Balkar belediyeleri arasındaki yardımlaşma taktire şayandır. Besni Belediyesi Su, İtfaiye ve Fen İşleri Müdürlüklerine bağlı ekipler Gölbaşı ve Harmanlı hattı güzergahında Gölbaşı ve Harmanlı Belediyesine bağlı ekipler de diğer bölgelerde ihtiyaç halinde yıllardan beri faaliyet göstermektedir. Dolayısıyla Besni, Gölbaşı, Belören, Balkar, Harmanlı Belediyeleri mücavir alan ve sınır tanımaksızın belediyeler arası dayanışmayla birbirlerine destek olmaktadırlar. Hiçbir politik kaygı ve çıkar gözetmeden yürütülen bu dayanışma geçmiş dönemlerde olduğu gibi gelecekte de devam edecektir.”

 

Geleceğe yönelik ortak projeler sürecek

Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, Besni ve Gölbaşı ilçe belediyelerinin sınırsız dayanışmasının örnek teşkil ettiğini kaydetti.

Başkan Yıldırım, yaptığı açıklamada, Besni ve Gölbaşı ilçelerinin iki kadim kardeş ilçe olduğunu belirterek, “Geçmişten günümüze her platformda ortak dertleri, ortak sevinçleri paylaşmış iki şehir olarak geleceğe de ortak projelerle yürümektedir.” dedi.

 

Her iki belediyenin içme suyu yardımlaşması taktire şayandır

Söz konusu iki ilçenin eskiden beri süre gelen su sorununu da çözüme kavuşturmak hususunda Erkenek İçme Suyu Projesi başlatıldığını ve en yakın zamanda bitirileceğini kaydeden Yıldırım, şunları dile getirdi:

“Bu süreçte, yangın, afet, su sıkıntısı yaşandığı dönemlerde her iki şehrin belediyesi dayanışma ve yardımlaşma içerisinde olmuştur. İçme suyu ihtiyacının arttığı şu günlerde Besni, Gölbaşı, Harmanlı, Balkar belediyeleri arasındaki yardımlaşma takdire şayandır. Besni Belediyesi Su, İtfaiye ve Fen İşleri Müdürlüklerine bağlı ekipler Gölbaşı ve Harmanlı hattı güzergahında Gölbaşı ve Harmanlı Belediyesine bağlı ekipler de diğer bölgelerde ihtiyaç halinde yıllardan beri faaliyet göstermektedir. Dolayısıyla Besni, Gölbaşı, Belören, Balkar, Harmanlı Belediyeleri mücavir alan ve sınır tanımaksızın belediyeler arası dayanışmayla birbirlerine destek olmaktadırlar. Hiç bir politik kaygı ve çıkar gözetmeden yürütülen bu dayanışma geçmiş dönemlerde olduğu gibi gelecekte de devam edecektir.”(PHA)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı