Anasayfa / Adıyaman / İki Göletin Proje İhalesi Yapıldı
ADIYAMAN’DA İKİ GÖLETİN İHALESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İki Göletin Proje İhalesi Yapıldı

İki Göletin Proje İhalesi Yapıldı

 

Adıyaman’da DSİ Besni Akpınar Göleti Sulaması Proje yapım işi ile Merkez Akçalı-1 Göleti Sulaması Proje yapım işi ihalesi gerçekleştirildi.

DSİ tarafından gerçekleştirilen her iki ihale ile yapılacak olan göletler sulamada kullanılacak. Sulu tarıma geçiş için önemli olan projelerin ihalesinin sonuçlanmasının ardından yapım işine geçilecek.

Merkez Akçalı-1 Göleti Sulaması Projesiyle, Adıyaman merkezde inşa edilecek göletin gövde dolgusu 612 bin 721 m3, gövdesi kil çekirdekli kaya dolgu tipinde olup, gölet depolama hacmi 3 milyon 593 bin m3 ve temelden yüksekliği 42,50 metre olarak tesis ediliyor. Proje ile 5 bin 720 dekar arazi, basınçlı borulu şebekeyle (yağmurlama+damla) sulanacak. Proje tamamlandığında yöre çiftçisine yıllık 3 milyon 960 bin 874 TL net gelir artışı sağlayacak.

Adıyaman-Besni Akpınar Göleti Sulaması Projesi ile ise, Besni ilçesinde inşa edilecek göletin gövde dolgusu 634 bin 192 m3, gövdesi kil çekirdekli kaya dolgu tipinde ve depolama hacmi 3 milyon 29 bin 894 m3 ve temelden yüksekliği 45,50 metre olarak tesis edilecek. Proje ile 5 bin 720 dekar arazi, basınçlı borulu şebekeyle (yağmurlama+damla) sulanacak. Proje tamamlandığında yöre çiftçisine yıllık  3 milyon 217 bin 753 TL net gelir artışı sağlayacak.

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

Üniversitede Gazel Esintileri

Adıyaman Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Bilim ve Sanat Platformu tarafından, Adıyaman Belediyesi Konservatuvarı Sazendelerinin de katkılarıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir