Son Dakika
25 Mayıs 2018 Cuma

İHH’dan Üç bin kişiye iftar ikramı

20 Haziran 2016 Pazartesi, 10:14

İHH İtftar Tırı Adıyaman’da

İHH’dan Üç bin kişiye iftar ikramı

 

İnsan Hak ve Hürriyetleri  İnsanı Yardım Vakfı’nın (İHH), İftar Tırından Adıyaman’da yaklaşık 3 bin kişiye iftar yemeği ikram edildi.

İHH’nın “Ramazan’ın her bir günü farklı bir ilde iftar” sloganı ile il il dolaşan iftar Tırının son durağı Adıyaman oldu. Biraralık Ortaokulu ek binası bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine yetimler, aileler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurum amirleri, İHH gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programının açılış konuşmasını İHH Adıyaman Şube Başkanı Fadıl Akkuş yaparak, bu yıl İHH İftar Tırı ile farklı bir etkinlik yaptıklarına dikkat çekti.

İHH Bölge Başkanı Bekir Çetin, İHH’nın yurt içi ve yurt dışı yardımları ve faaliyetlerinden bahsederek, Ramazan ayı boyunca 25 ilde 45 bin kişiyle buluşacaklarını söyledi.

Çetin, “Yurt içi yardım çalışmaları konusunda bugün sizinle beraber olduğumuz gibi 45 bin ailemizle kardeşimizle daha buluşacağız. İnşallah bu kardeşliğimizi, birliğimizi, dirliğimizi, sevgimizi pekiştirerek, öğretmeni, memuru ve işçisi aynı sofrada beraberce iftar açmak amacındayız” ifadelerini kullandı.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: