Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

İHH’dan “Halep’e Yol Açın” kampanyası

28 Ekim 2016 Cuma, 08:40

              İHH’dan “Halep’e Yol Açın” kampanyası

İHH Adıyaman Şube Başkanı Fadıl Akkuş, “Halep’e Yol Açın” kampanyası ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Adıyaman Demokrasi Parkında ki stantta basın açıklaması yapan İHH Adıyaman Şube Başkanı Fadıl Akkuş, Suriye halkının yaşadığını duruma karşı duyarlı olunması gerektiğini kaydetti.

Başlatılan kampanya ile ilgili bilgi veren Fadıl Akkuş, “Halep’e Yol Açın kampanyası başlatıldı. 2011 yılından beri devam eden Suriye’de devam eden savaş nedeniyle ciddi manada kıyım yaşanmaktadır. Suriye’de yaşanan iç savaş olmaktan çıktı ve büyük bir savaş haline döndü. Savaşta 5 milyon insan vatanını terk etmek zorunda kaldı. 450 bin insan hayatını kaybetti. 3 milyon insan ülkemizde barınıyor. Savaşın bilançosu çok ağır oldu. Suriye savaşı insanların vicdanında maalesef yer bulmamaya başladı” dedi.

Kampanyaya destek beklediklerini belirten Akkuş, “Bu kampanya ile sessiz çoğunluğun sesi olmak istiyoruz. Halep’e Yol Açın ifadesindeki amaç, Halep’e son 3 ay içerisinde ciddi saldırılar yapıldı. Halep’e bin 800 defa saldırı oldu. Burada bin 300 kişi hayatını kaybetti. Dünya hala buraya sessiz ve duyarsız davranıyor.  Savaştan kaçan insanlar yaşam mücadelesi veriyor. Bu insanlara yardım etmek istiyoruz.

Kampanyamız 45 gün devam edecek. Un ve battaniye yardımı kabul edeceğiz, kuru gıda yardımı da yapılabilir. Adıyaman halkına şuana kadar yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah bu kampanyada da üzerine düşeni yapacağını düşünüyoruz. Her evden bir battaniye, bir çuval un bekliyoruz. Köprü vazifesi yaparak emanetleri yerine ulaştıracağız” diye konuştu. (IHA)

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz