Son Dakika
25 Mayıs 2018 Cuma

İHH Yüreklere Dokundu

17 Mayıs 2017 Çarşamba, 10:15

Mültecilere yardım, yetimlere piknik

İHH Yüreklere Dokundu

 

İHH Adıyaman Şubesi 300 Suriyeli mülteci aileye gıda yardımı yaparken, yetim çocukları da piknikte buluşturarak, gönüllerince eğlenmelerine imkan verdi. İHH, her iki etkinlikle de yüreklere dokunmayı bildi.

İHH Adıyaman Şube Başkanlığı tarafından Adıyaman’da, bulunan 300 Suriyeli aileye yardımda bulundu.

Cumhuriyet Kapalı Spor Salonun bahçesinde gerçekleştirilen yardın dağıtımına katılan Suriyeli ailelerin tek tek isimleri listelerde kontrol edilerek yardım sırasına alındı. Sıraya konuşan Suriyeli ailelere İHH görevlileri tarafından yardım kolileri dağıtıldı. Yapılan yardımlarla ilgili olarak konuşan İHH Adıyaman Şube Başkanı Fadıl Akkuş, “Adıyaman İnsani Yardım Derneği olarak şuana kadar hem Adıyaman’da bulunan Suriyeli kardeşlerimize ve kendi Adıyaman’daki yetim ailelerimize, ihtiyaç sahibi ailelerimize elimizden geldiği kadar, düzenli olarak yardım yapmaya çalışıyoruz. Şuanda 3 aylara girdik, Ramazan’a yakın bir zamanda çalışmalarımız daha da yoğunlaştık. Bugün burada toplanma amacımız da toplamda 300 Suriyeli ailemize içerisinde temizlik malzemesinin olduğu, kişisel bakım malzemesinin olduğu ve mutfak malzemesinin de olduğu 300 ailemize yardım dağıtıyoruz” dedi.

 

Yetimler İHH’nın Pikniğinde eğlendi

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Adıyaman Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen piknik organizasyonu ile yetim çocukların yüzü güldü.

2017 Yetim Dayanışma Günleri kapsamında, geleneksel olarak her yıl düzenlenen “Yetim Yürekler Gökyüzünde Uçurtma Şenliği ve Pikniği” bu yılda gerçekleştirildi.

Ali Dağında (Mahmut El Ensari) gerçekleştirilen piknik ve uçurtma şenliğine 375 yetim çocuk ile aileleri ve İHH gönüllüleri olmak üzere toplam 600 kişi katıldı. Etkinlikte eğlenceli vakit geçiren çocuklar ip atlama, voleybol, futbol, halat çekme, yumurta yarışı, çuval oyunu gibi çeşitli oyunlar oynadı. Etkinlikte Anneler Günü nedeniyle pasta kesildi.

İHH Adıyaman Şube Başkanı Fadıl Akkuş, çok güzel ve eğlenceli bir etkinlik yaptıklarını ve çocukların doyasıya eğlendiğini belirterek, etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

Etkinliğe Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, eşi Fulya Kutlu, Tut İlçe Müftüsü Oğuz Yılmaz, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal, Sağlık-Sen Şube Başkanı Yasin Barutçu da katıldı.(İHA)

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: